W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje

Orszak Trzech Króli w Przecławiu [FOTO]

Trzy królewskie orszaki wędrowały do Stajenki. Orszak Afrykański Króla Baltazara XIV wołał: „Wyśpiewują chwałę – Bogu żywioły”, co ma oznaczać, że całe stworzenie, rośliny i zwierzęta, wszystkie zjawiska przyrodnicze, żywioły, takie jak ogień, woda, wiatr i ziemia, śpiewają na cześć Pana w dniu jego narodzin.

Okrzyk Orszaku Azjatyckiego Króla Melchiora XIV brzmiał: „Radość ludzi – wszędzie słynie” co świadczyło, że cały świat niech usłyszy o radości tych, którzy uwierzyli w narodzenie Zbawiciela.

Z kolei okrzykiem Orszaku Europejskiego były słowa: „Tam witali – w żłobie Pana”, które opowiadają o tych, którzy przybyli do Stajenki i podeszli do żłóbka, żeby powitać leżącego w nim Pana Jezusa.

Podczas orszaku i wspólnego kolędowania przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na cele dobroczynne. Zebrane fundusze trafią na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii.

Placówka znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi – Donholm i jest otoczona slumsami. Uczęszcza do niej 450 uczniów.

Inicjatorem tegorocznego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie. W organizację widowiska włączyły się także osoby fizyczne jak i lokalne organizacje pozarządowe z terenu Gminy Przecław.

Partnerem przedsięwzięcia był również Dom Kultury w Przecławiu.

Źródło: Gmina Przecław

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa