W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ósemeczkowa Olimpiada Sportowa

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020. Tymczasem dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 Artystyczna Ósemeczka w Mielcu, zorganizowały własną ,,Ósemeczkową Olimpiadę Sportową”.

Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, wyzwalanie współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej, wpajanie dzieciom zasad zdrowej rywalizacji sportowej a przede wszystkim stwarzanie warunków do dobrej zabawy.
Dzieci mogły wykazać się: w rzucaniu do celu, w biegach slalomem, wspinaczce na ściance wysiłkowej, w skokach w dal, wykonywaniu ”rzutów karnych” i w pokonywaniu różnych torów przeszkód. Wszystkie konkurencje wyzwoliły w dzieciach uśmiech, radość i chęć zwycięstw.
Olimpijskie poczynania dzieci dopingowała Prezydent Miasta Mielca Adrianna Miłoś, która również nagrodziła wszystkich uczestników złotymi medalami oraz wręczyła każdej grupie pamiątkowy puchar.

Ósemeczkowa Olimpiada była wzbogaceniem działań promujących zdrowie w tej placówce. Ponieważ PM 8 bierze udział w ogólnopolskim programie ,,Przedszkola Promujące Zdrowie” dzieci systematycznie uczestniczą w zabawach, ćwiczeniach i grach sportowych z wykorzystaniem różnorodnych przyborów oraz akcesoriów gimnastycznych, a przy sprzyjających warunkach również na świeżym powietrzu. Dyrektor Przedszkola Barbara Smajdor wraz z całym nie zapomina również o zdrowym odżywianiu. Od kilku lat realizowany jest program własny ,,Zdrowe jedzenie jest teraz w cenie”. Dzieci biorą udział w licznych konkursach wewnętrznych i zewnętrznych na temat zdrowego stylu życia. Przedszkole aktywnie współpracuje z Sanepidem w Mielcu, realizując programy i projekty służące zdrowiu
i bezpieczeństwu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa