W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ósma edycja akcji „Cały Powiat czyta z dziećmi” już za nami [FOTO]

24 listopada 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu odbyło się uroczyste spotkanie, stanowiące finał akcji „Cały Powiat czyta z dziećmi”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była bajka o Jasiu i Małgosi. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się znani lektorzy, dyrektorzy placówek edukacyjnych, rodzice, nauczyciele oraz – przede wszystkim – grupy dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu.

Jak podkreślała witająca gości dyrektor SOSW pani Małgorzata Wałek ta cykliczna akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców Powiatu Mieleckiego z roku na rok ma coraz szerszy zasięg. Jednocześnie jest doskonałą formą naturalnej integracji odbywającej się w radosnej atmosferze.

 

W role lektorów, którzy odczytali dzieciom tekst tradycyjnej bajki o Jasiu i Małgosi według braci Grimm wcielili się przedstawiciele Zarządu Powiatu Mieleckiego: pani Maria Napieracz – wicestarosta Powiatu Mieleckiego, pan Andrzej Bryła – członek zarządu Powiatu Mieleckiego oraz przedstawiciele instytucji kultury: pani Ewelina Sieroń – kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu, pan Jacek Tejchma – dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, pan Ryszard Kusek – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.

Niespodzianką było losowanie lektora spośród zaproszonych gości – szczęście uśmiechnęło się do pana Mirosława Basary – dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuszymie. Fragment bajki odczytała także dyrektor SOSW pani Małgorzata Wałek. Mali widzowie z uwagą słuchali historii Jasia i Małgosi, doceniając zaangażowanie i talent czytających, nagradzając gromkimi oklaskami każdy występ.

 

2139987605

 

Lekturze towarzyszyły występy wychowanków Ośrodka. Zaprezentowali się oni w wyjątkowej, zaskakującej inscenizacji bajki o Jasiu i Małgosi, wywołując spontaniczne, radosne reakcji publiczności w każdym wieku. Podczas spotkania tradycyjnie wręczono także dyplomy i nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego „U Jasia i Małgosi”, który towarzyszył akcji. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac z 39 placówek edukacyjnych. Nagrodzone prace można było podziwiać na wystawie w SOSW.

 

Coroczne spotkania z literaturą wpisały się już do tradycji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i „Stowarzyszenia DLA WAS”. Na realizację tegorocznej edycji – wzorem lat ubiegłych ­– „Stowarzyszenie DLA WAS” otrzymało wsparcie finansowe Powiatu Mieleckiego. Organizatorzy planują już kolejne spotkanie, kiedy to znów „cały Powiat będzie czytał z dziećmi”.

 

Informacja i zdjęcia:

SOSW w Mielcu

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa