W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Ósmoklasiści z Jedynki najlepsi w Mielcu

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu nosi numer jeden nie tylko w swojej nazwie. Tegoroczni absolwenci znakomicie spisali się podczas swojego pierwszego poważnego egzaminu, osiągając wśród uczniów mieleckich publicznych szkół podstawowych najwyższą średnią z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.

W dziewięciostopniowej skali staninowej osiągnęli: ósmy stanin z języka polskiego i języka angielskiego oraz siódmy z matematyki, a procentowo: 69% z j. polskiego, 56% z matematyki i 70% z j. angielskiego.  Dla porównania – średnia krajowa to: język polski – 59% (piąty stanin), matematyka – 46%, (piąty stanin), język angielski – 54% (szósty stanin). Do egzaminu przystąpiło 43  uczniów z dwóch klas – VIII a i VIII c (tanecznej).

Na uwagę zasługuje fakt, że wyższe wyniki osiągnęli uczniowie z klasy tanecznej. To również wśród nich było więcej laureatów różnorodnych konkursów (nawet na szczeblu międzynarodowym), co mogłoby świadczyć o tym, że liczne zajęcia dodatkowe nie tylko nie przeszkadzają w nauce, ale pozwalają uczniom bardziej efektywnie planować czas, uczą dobrej organizacji, współpracy w grupie i mobilizują do systematycznej nauki. Liczne wyjazdy, koncerty i występy podczas uroczystości szkolnych, miejskich i powiatowych nie przeszkadzały naszym tancerzom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Od marca – w trudnym czasie pandemii i zdalnego nauczania udało się nauczycielom, uczniom i ich rodzicom tak zorganizować zajęcia online, aby egzamin ósmoklasisty wypadł jak najlepiej.  Dzięki temu wszyscy absolwenci dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Życzymy im powodzenia i wielu kolejnych sukcesów.

EW

Tabela wyników egzaminu ósmoklasisty w mieleckich publicznych szkołach podstawowych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa