W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

OSP Chorzelów otrzymał promesą na zakup nowego samochodu ratowniczo -gaśniczego

W czwartek, 20 maja 2021 roku, w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla 19 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podkarpackiego.

W Gminie Mielec z takiego wsparcia skorzysta OSP Chorzelów. 515 tysięcy złotych zostanie przeznaczone  na zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Poczyniliśmy starania, aby kolejna jednostka OSP z terenu naszej gminy pozyskała samochód pożarniczy o wysokiej jakości i funkcjonalności. Jest to nagroda za wysiłek jaki strażacy podejmują dla  ratowania ludzi i ich mienia. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które wsparły nasze działania. W szczególności podziękowania kieruje do Panów Posłów Fryderyka Kapinosa i Zbigniewa Chmielowca, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Bogusława Kidy” powiedział Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Nowoczesny pojazd  ratowniczo –gaśniczy zostanie zakupiony jeszcze w tym roku. Środki na zakup, oprócz dotacji, będą pochodzić również z wkładu finansowego Gminy Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa