W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

OSP Kębłów obchodził 115 – lecie istnienia [FOTO]

Wyjątkowy jubileusz świętowano w miniony weekend w gminie Padew Narodowa. Życzenia, w imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, złożył strażakom Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz.

Uroczystości odbyły się w sobotę, 3 czerwca, przed remizą OSP w Kębłowie.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do przypomnienia wieloletniej historii jednostki, jak również docenienia jej zasłużonych członków – poprzez wręczenie odznaczeń „Za wysługę lat”. Okolicznościowe odznaki przyznano także wyróżniającym się młodym druhom działającym na co dzień w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

Gratulacje dla wszystkich osób zasłużonych dla rozwoju jednostki złożyli licznie zaproszeni goście, w tym Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz, który przekazał świętującym okolicznościowy grawerton z Herbem Powiatu Mieleckiego oraz list gratulacyjny podpisany przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka. – „Strażacka posługa jest dużym wyzwaniem. Tym bardziej cenię więc poświęcenie, trud i ofiarność, z jaką wywiązujecie się ze swoich obowiązków. Życzę, by pełniona służba dla wszystkich Druhów była źródłem zarówno zawodowej, jak i osobistej satysfakcji. Niech św. Florian czuwa nad jednostką, zapewniając jej członkom bezpieczne powroty z akcji ratunkowych, wszelką pomyślność i niesłabnące zdrowie, a bogata tradycja strażacka Kębłowa nieustannie rośnie w siłę”. – przekazał w liście starosta mielecki.

Wydarzenie połączono z przekazaniem samochodu pożarniczego.

Za organizację święta odpowiadali: Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej oraz WójtGminy Padew Narodowa.

Zdjęcia: Małgorzata Wojdyła

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa