W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Inne i charytatywne Sport

Ośrodek Kibice Razem podsumowuje rok 2020 [FOTO]

Program Kibice Razem jest najważniejszym i najdłużej funkcjonującym projektem współpracy organów państwa ze środowiskiem kibiców w Polsce. Program ma charakter partnerski i angażuje zarówno stowarzyszenia kibiców, jak i kluby, związki sportowe oraz samorządy.

Szczegółowe cele Programu Kibice Razem:

– aktywizacja środowisk kibicowskich w kierunku działań społecznych i włączenie kibiców w środowisko lokalne
– demokratyzacja, modernizacja i profesjonalizacja struktur stowarzyszeń kibicowskich
– kształtowanie postaw pozytywnego kibicowania
– otwarcie stadionów na nowe grupy społeczne i włączenie do środowiska kibiców grup uprzednio wykluczonych (np. osób niepełnosprawnych)
– zmiana wizerunku kibica w opinii społecznej

Pomysł otwarcia ośrodka Kibice Razem w Mielcu narodził się jeszcze za prezydentury świętej pamięci Pana Daniela Kozdęby, przy jego pełnej aprobacie i wsparciu.
Ośrodek w Mielcu jest jednym z 18 takich ośrodków w Polsce i pierwszym na Podkarpaciu. Operatorem Ośrodka jest Stowarzyszenie Kibiców ,,Chłopcy ze Stali”.
Oficjalna, ogólnopolska strona Stowarzyszenia to https://kibice-razem.pl/

Wyniki naszych działań przedstawione są na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/KibiceRazemStalMielec/

FERIE ZIMOWE Z OŚRODKIEM KIBICE RAZEM:
Piłkarze Stali Mielec Wojciech Lisowski, Bartosz Sobczyk i Szymon Stasik odwiedzili dzisiaj ośrodek Kibice Razem Stal Mielec. Rozmawiali z małymi kibicami o swojej przygodzie ze sportem, o trudnych treningach w okresie przygotowań do rundy wiosennej, zdrowej diecie, a także zachęcali do ruchu na świeżym powietrzu. Spotkanie było również świetną okazją do wspólnej zabawy. Młodzi goście ośrodka mogli zmierzyć się z prawdziwymi piłkarzami w rozgrywkach FIFA 20 na PlayStation 4 oraz tradycyjnych „piłkarzykach”.

Sport to zdrowie!

W styczniu byliśmy partnerem ,,3 biegu – policz się z cukrzycą”.
Byliśmy odpowiedzialni za oprawę biegu. 

Pod koniec marca zakończyliśmy zbiórkę na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla Patryka Jaszcza
(przekazaliśmy na ten cel zebrane 11 049 zł).

Podsumowanie działań ośrodka Kibice Razem Stal Mielec (marzec – maj 2020)

Tak w liczbach wyglądała pomoc zorganizowana przez Ośrodek Kibice Razem i grupy kibicowskie Stali w okresie od marca do maja:
Wolontariusze ośrodka Kibice Razem dostarczyli:

940 obiadów z MOPS.
95 zakupów spożywczych oraz lekarstw.
50 przyłbic dla Pogotowia od Przyłbice dla służb medycznych – Pomagamy bo chcemy.

Dzięki pomocy od Stal Mielec Zjednoczona Emigracja, wypuszczeniu serii maseczek w barwach Stali oraz licytacjom przeznaczyliśmy:
1148,68 zł na zakupy soków, napojów i owoców dla pracowników Pogotowia.
1080 zł przeznaczyliśmy na zatankowanie aut którymi wolontariusze dostarczali obiady i zakupy.


W marcu w momencie wybuchu pandemii w Polsce jak wiele innych miejsc
również i nasz Ośrodek musiał zostać zamknięty.

My jednak nie zamierzaliśmy przez ten czas siedzieć z założonymi rękami. Udało nam się zorganizować grupę wolontariuszy, którzy ruszyli na ulice Mielca z pomocą dla mieszkańców naszego miasta.

Tak w liczbach wyglądała pomoc zorganizowana przez Ośrodek Kibice Razem i grupy kibicowskie Stali w okresie od marca do maja:
Wolontariusze ośrodka Kibice Razem dostarczyli:

Od sklepów i restauracji otrzymaliśmy artykuły spożywcze, owoce i warzywa na kwotę 9019,33 zł. To wszystko trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
Grupa Ultras Stal Mielec zorganizowała zbiórkę, dzięki której udało się zebrać kwotę 12 562,50 zł i zakupić za to dla mieleckiego Pogotowia:
8000 rękawiczek
368 maseczek
261 kombinezonów
105 przyłbic
90 litrów płynu dezynfekującego

Brygada SMoczka zorganizowała zbiórkę dzięki której dla mieleckiego Pogotowia przekazano:
350 zgrzewek wody
2500 kubków jednorazowych
650 par rękawiczek

Dostarczyli również potrzebującym mieszkańcom naszego miasta 100 obiadów od Restauracja Kontrowersja – smaki warte poznania

W czerwcu przeprowadziliśmy akcję:
,,DAJ PRZYSMAKA DLA ZWIERZAKA” zakończoną sukcesem czyli dostarczeniem dużej ilości karmy do mieleckiego schroniska dla zwierzaków.

Rozpoczęliśmy również akcję ,,SPORTOWCY DLA MAI” 

czyli serii licytacji na leczenie 3 letniej Mai z Mielca.

W sierpniu kontynuowaliśmy akcje charytatywne.

Braliśmy udział w szkoleniach i warsztatach.

W niedzielę 23 sierpnia na obiektach Smoczanki Mielec ośrodek Kibice Razem Stal Mielec zorganizował biało niebieski dzień dziecka oraz turniej
Stal Mielec CUP Junior.

Pogoda i frekwencja dopisała. Na naszych gości czekały dmuchane zjeżdżalnie i zamki, a dzięki sponsorom owoce, woda, soki, pizze.

Uśmiechów dzieciaków nie brakowało także impreza się chyba udała.

Podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju dla Pani Dyrektor MOSiR Mirosławy Gorazd oraz Pana Janusza Lubacza, za zorganizowanie i udostępnienie obiektów.

W dniach 25 – 26 sierpnia 2020 r. w OSiR Wawrzkowiza
Reprezentacja Ośrodka Kibice Razem Stal Mielec wzięła udział w
VII MŁODZIEŻOWYM TURNIEJU KIBICE RAZEM (18 drużyn z całej Polski.)

WRZESIEŃ TO MIĘDZY INNYMI:
Bieg Konstytucji 3 Maja którego byliśmy partnerem

WRZESIEŃ TO MIĘDZY INNYMI:
20 września wsparliśmy gadżetami do licytacji dzień otwarty w schronisku dla zwierzaków. Zapraszamy do odwiedzin i licytacji gadżetów Stali.

Przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów szkolnych.

WRZESIEŃ TO MIĘDZY INNYMI:
Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.

PAŹDZIERNIK I LISTOPAD to kontynuacja akcji charytatywnych.

Przed nami jeszcze grudniowy Mecz Wigilijny oraz Biało – Niebieski Mikołaj, gdzie przygotujemy bardzo dużą ilość prezentów dla dzieci z Mielca.

Za nami finał „Szlachetnej Paczki” organizacja przedstawicieli i wolontariuszy z naszego Ośrodka we współpracy z klubem i zespołem PGE FKS Stal Mielec

Podziękowania od Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu

„Najlepszym sposobem na uszczęśliwienie samego siebie jest uszczęśliwić drugiego człowieka” Seneka – tak mówi klasyk
To miło pomagać innym, doceniać znaczenie wzajemnej pomocy i dzielić się z innymi wspólnymi dobrami – tak mówi nasza społeczność placówki.
Tak mówiliśmy o sobie kiedy pomogliśmy dzieciom z Domu Dziecka w Skopaniu, a teraz dobro powróciło do Nas.
Zespół wokalny HOLIDAY który promuje naszą placówkę wyśpiewując nagrody, wyróżnienia, a tym samym rozwija talenty muzyczno-wokalne naszych uczniów – zmagał się z zakupem koszulek z logo zespołu. Poprzednie już się wysłużyły.
I oto znalazł się sponsor – fundator, który przekazał na rzecz zespołu 25 koszulek z logo. Ten gwiazdor to Stowarzyszenie Kibiców FKS Stal Mielec „CHŁOPCY ZE STALI”
Chłopcy ze Stali, a serce ze złota – podziękowanie w imieniu dyrekcji PZPSW i koordynatora zespołu HOLIDAY trafiło na ręce prezesów jeszcze przed świętami.
Jeszcze raz wielkie podziękowanie za taki gest. Śpiewać w takiej oprawie będzie miło…”

Akcja „Daj Włos”

W piątek 18.12.2020 zakończyła się kolejna edycja akcji „Daj Włos”, organizowanej na rzecz Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie. Akcja zakończyła się dobrym wynikiem. Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec również postanowił włączyć się do inicjatywy. Dla osób które zdecydowały się oddać swoje włosy przygotowane zostały drobne upominki. Dziękujemy za możliwość dołożenia cegiełki w tak słusznej akcji.

Tradycyjny „Mecz Wigilijny 2020”

W sobotę 19.12.2020 zorganizowany został tradycyjny Mecz Wigilijny, Kibice Stali – Piłkarze. Mecze te rozgrywane są nieprzerwanie od 24.12.2002 roku. Była okazja podzielenia się opłatkiem oraz zaprezentowania oprawy podczas meczu. Wszystko odbyło się miłej i świątecznej atmosferze.

„Biało-niebieski Mikołaj”

Jak się okazało w tym roku BIAŁO-NIEBIESKI Mikołaj o dobrej jak zwykle duszy, postanowił obdarować prezentami podopiecznych Stowarzyszenia „Otwórzmy przed nimi świat”. Cała akcję przeprowadziliśmy w pełnej tajemnicy a radości było co nie miara. Zadowolenie, zaskoczenie, oraz uśmiech osób otrzymujących prezenty były dla nas najfajniejszą nagrodą za zaangażowanie i poświęcony czas.

Mimo pandemii był to pracowity rok w naszym wykonaniu, a uśmiech i radość dzieci są dla nas inspiracją do kolejnych działań

„DO MŁODZIEŻY ŚWIAT NALEŻY !”

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa