W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Ośrodek Kultury w Chorzelowie z Nowymi Instrumentami [FOTO]

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do chorzelowskiego Ośrodka Kultury trafiło 20 nowych instrumentów muzycznych, dzięki którym placówka uatrakcyjni swoją ofertę zajęć edukacyjnych oraz organizowanych wydarzeń kulturalnych.  

Łącznie do programu „Infrastruktura Domów Kultury 2022” wpłynęło blisko 870 wniosków z spośród których komisja wyłoniła 161 instytucji, które otrzymały dofinansowanie. Dzięki wnioskowi pn. „Gramy Na Czym Mamy – dostawa nowych instrumentów muzycznych dla SOKiS” do Ośrodka Kultury w Chorzelowie oraz Filii w Woli Mieleckiej dostarczone zostały: cztery sztuki gitar klasycznych, dwie sztuki skrzypiec klasycznych, altówka, kontrabas, pięć  sztuk ukulele koncertowego, dwie sztuki keyboardów, pianino elektryczne, klarnet, kalimba oraz dwie sztuki bębnów djembe. 

Taki zakup pozwolił wymienić dotychczas wykorzystywane, zużyte instrumenty, we wszystkich grupach artystycznych oraz otworzył przed instruktorami i uczniami nowe możliwości działalności twórczej. Dostarczone instrumenty pozwoliły także nowym uczniom zapoznać się z muzyką bez potrzeby zakupu własnego instrumentu. Są też wykorzystywane przez doświadczonych muzyków w trakcie prowadzonych przez nich zajęć oraz prób poprzedzających koncerty i występy. Instrumenty cieszą się dużą popularnością i  wykorzystywane były już podczas lekcji nauki gry na gitarze klasycznej, lekcjach nauki gry na keyboardzie, nowoutworzonych legacjach gry na ukulele, przez Zespół Wokalno-instrumentalny „Wesołe Nutki”, Kapelę Ludową Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, do akompaniamentu dla Młodzieżowej i Dziecięcej Grupy Wokalnej oraz  Zespołu Śpiewaczego. Instrumenty były również wykorzystywane podczas tegorocznych wydarzeń kulturalnych w tym m.in. Koncercie Utworów Agnieszki Osieckiej, Wieczornicy Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dniu Seniora – powiedział  Damian Małek, dyrektor SOKiS. 

Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy, na kilku szczeblach możemy rozwijać naszą rodzimą kulturę i tradycję. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie lokalni artyści i twórcy, uczestnicy zajęć Gminnego Ośrodka Kultury, rodzice którzy wiedzą jak ważny jest rozwój artystyczny i systematyczność w wychowaniu dzieci, a także Pan Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP, który zawsze służy nam pomocą i wspiera podejmowane przez nas inicjatywy.  Tym wszystkim osobom należą się wielkie słowa uznania, za pracę, której efekty możemy oglądać podczas, koncertów, festynów, wystaw i wydarzeń patriotycznych – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. 

To bardzo ważne, aby gminne instytucje kultury były otoczone odpowiednim wsparciem ze strony państwa. W takich miejscach swoje pierwsze kroki w świecie artystycznym stawiają młodzi ludzi. Często to dla nich początek pięknych karier. Bardzo się cieszę, że SOKiS Gminy Mielec otrzymał wsparcie na rozwój swojej działalności. Wielokrotnie miałem przyjemność uczestniczyć w wydarzeniach, na których można było podziwiać artystów, którzy w ramach tej instytucji realizują swoje artystyczne pasje. Zawsze były to widowiska na wysokim poziomie.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Piotrowi Glińskiemu, Wiceprezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za okazane wsparcie dla Gminy Mielec. Za współpracę w tej sprawie serdecznie dziękuję Panu Wójtowi Józefowi Piątkowi oraz Panu Dyrektorowi Damianowi Małkowi – powiedział Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Celem programu „Infrastruktura Domów Kultury” 2022 jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. Łączny koszt realizacji zadania pn. „Gramy Na Czym Mamy – dostawa nowych instrumentów muzycznych dla SOKiS” wynosi czterdzieści tysięcy złotych z czego trzydzieści tysięcy to kwota wsparcia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa