W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ośrodek PZPSW ma nowe boisko sportowe

Powiat Mielecki realizuje kompleksową przebudowę swoich obiektów oświatowych do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

W ramach partnerstwa w ministerialnym Projekcie na Rzecz Dostępności, Powiat Mielecki chce zapewnić osobom z niepełnosprawnością ruchową pełny dostęp do usług edukacyjnych na terenie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu.

Właśnie dobiega końca realizacja wielofunkcyjnego boiska sportowego, które będzie wykorzystywane podczas zajęć z fizycznego uczniów PZPSW.  

Ma ono także być udostępniane lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Do tej pory uczniowie PZPSW nie posiadali żadnego zewnętrznego obiektu sportowego do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, dostosowanego do ich potrzeb. Dzieciom z niepełnosprawnościami często najwięcej trudności sprawiają właśnie lekcje wychowania fizycznego, ale – uwzględniając ich specyficzne potrzeby – są dla nich jednocześnie szansą rozwoju. 

Aktywność ruchowa – dostosowana do możliwości ćwiczących – mobilizuje funkcje całego organizmu, rozwijając je i dostosowując do nowych zadań.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 006 658,10 PLN, z czego 318 634, 80 to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa