W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ośrodek Zdrowia w Tuszowie Narodowym niedługo czeka rewitalizacja

Gmina Tuszów Narodowy ogłosiła przetarg na rewitalizację budynku Ośrodka Zdrowia wraz z przyległą infrastrukturą – w tym przebudowa i rozbudowa obiektu o windę. Dokumenty przetargowe można było składać do 27 stycznia br. Wpłynęło 9 ofert, obecnie trwa weryfikacja dokumentacji, celem wybrania wykonawcy prac. 

Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 920 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ośrodek Zdrowia pełni bardzo ważną funkcję, jest jedynym miejscem w gminie, gdzie świadczona jest pomoc medyczna, w tym lekarska, rehabilitacyjna i dentystyczna. Zakładana rewitalizacja obiektu dostosuje budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zwiększy powierzchnię użytkową, co podniesie standard świadczonych usług i w przyszłości stworzy możliwość poszerzenia oferty. W ubiegłym roku, ze środków budżetowych, przed budynkiem został wykonany parking, co znacznie ułatwia dostęp do ośrodka wszystkim przyjeżdżającym prywatnym transportem.

Wreszcie, po tylu latach, uda nam się zrealizować oczekiwania mieszkańców i dostosować budynek Ośrodka Zdrowia do standardów XXI wieku, za co jestem wdzięczny rządowi Zjednoczonej Prawicy, dzięki któremu otrzymaliśmy dotację na te prace – zaznacza wójt Andrzej Głaz.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa