Ostatni mecz w I lidze PGE FKS Stal Mielec – Chojniczanka Chojnice 4 : 1 [FOTO, VIDEO]

Dziś na miejskim stadionie przy ulicy Solskiego nasza drużyna rozegrała ostatni mecz w Fortuna I Lidze. Dzięki temu zwycięstwu Stal awansuje do Ekstraklasy z pierwszego miejsca, wyprzedzając Podbeskidzie Bielsko-Biała, która dziś przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 0 : 1.

Wynik meczu rozpoczeli goście strzelając w 19 minucie bramkę, która zmobilizowała do walki podopiecznych trenera Marca. Druga połowa meczu należała do Stali, a były trener Mielczan Zbigniew Smółka mógł osobiście gratulować swojemu następcy awansu, mając świadomość, że spadek Chojniczanki nie prędko powoli mu zrewanżować się.

Po meczu, który przypieczętował awans, klub przygotował wiele atrakcji dla kibiców.

34.kolejka Fortuna 1 Liga
PGE FKS STAL MIELEC – CHOJNICZANKA CHOJNICE (0:1)

Bramki:
0:1 – 19 min – 11. Janusz Surdykowski
1:1 – 53 min – 17. Bartosz Nowak
2:1 – 62 min – 10. Mateusz Mak
3:1 – 81 min – 7. Maciej Domański
4:1 – 90+1 min – 96. Robert Dadok

STAL:  13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański, 10. Mateusz Mak, 12. Adam Kramarz (30′ 24. Lukas Bielak), 17. Bartosz Nowak, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 23. Krystian Getinger ©, 25. Wojciech Lisowski (74′ 4. Adrian Skrzyniak), 77. Jakub Bartosz (56′ 14. Michał Żyro), 96. Robert Dadok

Rezerwowi: 29. Damian Primel, 33. Jakub Wrąbel – 2. Mateusz Chmielowiec, 4. Adrian Skrzyniak, 8. Maciej Urbańczyk, 9. Andreja Prokić, 14. Michał Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 24. Lukas Bielak
Trener: Dariusz Marzec

Żółta kartka:
28 min – 25. Wojciech Lisowski
45+2 min – 24. Lukas Bielak

CHOJNICZANKA:   84. Radosław Janukiewicz – 5. Kamil Wiktorski (67′ 4. Kacper Kasperowicz), 9. Robert Ziętarski, 10. Agwan Papikyan (63′ 19. Michał Sacharuk), 11. Janusz Surdykowski, 14. Mateusz Kuzimski, 17. Tomasz Mikołajczak ©, 18. Krystian Wachowiak, 20. Oskar Paprzycki (46′ 68. Bartosz Wolski), 26. Mateusz Bartosiak, 90. Jan Murda

Rezerwowi: 12. Jakub Banach, 4. Kacper Kasperowicz, 7. Marcin Trojanowski, 19. Michał Sacharuk, 50. Kacper Madej, 68. Bartosz Wolski, 99. Marcin Rajch
Trener: Zbigniew Smółka

45 min – 11. Janusz Surdykowski
51 min – 10. Agwan Papikyan