W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

”Ostatni weekend wakacji” – policyjna akcja

Przed nami ostatnie dni wakacji. Wiele osób właśnie na ten czas zaplanowało powrót z letniego wypoczynku.

Mając na względzie bezpieczeństwo podróżujących i konieczność zapewnienia płynnego ruchu, dziś po południu policjanci rozpoczną działania „Ostatni weekend wakacji”. Potrwają one do niedzieli.

Od dziś na drogach w całym kraju więcej będzie policyjnych patroli. Na głównych trasach regionu funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących.

Podkarpaccy policjanci będą kierowani na drogi, gdzie ruch jest największy, po to, by zapewnić jego płynność. Tam, gdzie pojawią się zatory czy utrudnienia związane choćby ze zdarzeniami drogowymi organizować będą objazdy i ręcznie kierować ruchem.

Funkcjonariusze będą też dyscyplinować tych kierowców, którzy przekraczają prędkość lub w inny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Zdecydowanie będą reagować na przypadki brawurowej jazdy, nieprawidłowego wyprzedzania wolniej jadącej kolumny pojazdów, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Podczas kontroli policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny samochodów oraz to czy pasażerowie – zwłaszcza dzieci – podróżują zgodnie z zasadami, używając pasów bezpieczeństwa czy fotelików. Kierowcy muszą liczyć się z kontrolą stanu trzeźwości.

Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.


Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się więc, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii.

Pamiętajmy też, że pogoda może gwałtownie się zmieniać. Dostosujmy prędkość do warunków pogodowych i okoliczności, w jakich się znajdziemy.

Zadbajmy też o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa