W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ostatnia szansa zobaczenia prac Władysława Żurawskiego w Pałacyku Oborskich!

Wystawa czynna jedynie do 7 maja!

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu – Pałacyk Oborskich na ul. Legionów 73 zaprasza do zwiedzania monograficznej wystawy wybitnego artysty Władysława Żurawskiego. Ekspozycja w Pałacyku będzie dostępna do oglądających jedynie do 7 maja.
Podczas nadchodzącej majówki Muzeum będzie czynne 2, 4, 5 oraz 7 maja. W środę, piątek i poniedziałek w godzinach od 8 do 16, natomiast w sobotę w godzinach od 14 do 18.


Na wystawie zobaczyć można wiele prac artysty zarówno drzeworytów, jednej z technik graficznych ale też akwarele, rysunki, szkice i jedyny zachowany obraz olejny Żurawskiego. Niezwykle ciekawymi eksponatami są zachowane narzędzia artysty takie jak dłutka służące do wykonywania grafik, pędzle, farby, a nawet sztaluga.
Prócz wystawy artysty w salach Muzeum można stale oglądać zabytkowe wnętrza z przełomu XIX i XX wieku z meblami i akcesoriami z tamtego okresu. W Pałacyku znajduje się także kącik poświęcony dawnym właścicielom majątku – rodzinie Oborskich.
W Muzeum nie brakuje pamiątek prehistorycznych w tym stale powiększająca się kolekcja kości mamuta, które do dzisiaj są znajdowane w okolicach Wisłoki.
Zapraszamy do zwiedzania mieleckiego Muzeum oraz zakupu pamiątek i książek w muzealnym sklepiku.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa