W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ostatnie powołanie w tym roku do 3. Podkarpackiej Brygady OT

W najbliższą sobotę, w godzinach porannych kolejni ochotnicy przekroczą bramę koszar
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpoczną pierwszy dzień szkolenia podstawowego i wyrównawczego. 16 i 8-dniowe szkolenie prowadzone będzie przez instruktorów z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku. 

16 i 8-dniowe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną już w najbliższą sobotę 18 grudnia, w Nisku przy ul. Sandomierskiej 20. W pierwszym dniu rekruci przed komisję rekrutacyjną przejdą niezbędne formalności ewidencyjne. Następnie wszyscy zostaną wyposażeni w mundury i sprzęt. Ale to nie koniec, w godzinach popołudniowych ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, który składa się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. W niedzielę nowo powołani rozpoczną naukę żołnierskiego rzemiosła.  

Podczas szkolenia rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania na współczesnym polu walki. Priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału, obsługa karabinka i nauka prowadzenia ognia. W ostatnim dniu kandydaci odbędą egzamin po wyznaczonej „pętli taktycznej”. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań taktyczno – ogniowych. 

Uroczystą przysięgę wojskową żołnierze złożą na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” – 27 lutego 2022 r. 

***

Służbę w WOT kierujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości oraz realizować życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. Proponujemy też rozwój osobisty poprzez udział w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Dla chętnych, którym najbliższy termin nie sprzyja mamy dobrą wiadomość. 

12 lutego 2022 r., 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje wcielenie
w ramach projektu „Ferie z WOT”.  

Dołącz do nas!!!

16.01.2021 – Mielec 3 PBOT 33BLP Debica Szkolenie rotacyjne w SRO Zakladanie ladunkow pod mostem w Mielcu Fot. DWOT
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa