W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Pod takim tytułem odbyły się 24 maja 2024r w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego 13A warsztaty literackie  Mieleckiej Grupy Literackiej ” SŁOWO „. zrzeszonej w Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Spotkanie było częścią projektu realizowanego we współpracy z Podkarpackim Uniwersytetem Ludowym z siedzibą w Tuszymie  wspartego  dotacją Powiatu Mieleckiego w otwartym konkursie 2024r. Warsztaty poprowadził wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr Jan Wolski-  wybitny historyk literatury, krytyk literacki, badacz  polskiej literatury emigracyjnej.

Uczestnicy wespół z prowadzącym mieli okazję w żywej dyskusji poszukać istoty twórczości oraz  zastanowić się nad sposobem pisania. Kolejne warsztaty literackie poprowadzone przez  prof. dr. Jana Wolskiego, jego bogate doświadczenie i przekazana podczas spotkania wiedza pozwoliła poetom  SŁOWA odkryć nowe narzędzia literackie i zgłębić tajemnice twórczości.  Powinny one przyczynić się do podniesienia poziomu tworzonej przez członków SŁOWA literatury, a także poszerzenia jej  literackiego spektrum. 

Mielecka Grupa Literacka SŁOWO korzysta już od wielu lat z organizowanych przez Zarząd SŁOWA warsztatów literackich albowiem przyczyniają się one do wzbogacania i doskonalenia literackiego rzemiosła członków Grupy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa