W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Osuwisko w Zgórsku będzie usunięte

W dniu 9 marca 2023 roku otwarte zostały oferty na wykonanie stabilizacji osuwiska na drodze powiatowej nr 1165R w Zgórsku. Wpłynęło 6 ofert a najniższa oferta wyniosła 2 135 080 zł.

Termin wykonania prac 150 dni od dnia podpisania umowy. Powiat Mielecki uzyskał pisemną informację od Wojewody podkarpackiego o przyznaniu środków finansowych w kwocie 1 843 000 zł przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na wykonanie stabilizacji osuwiska w Zgórsku. Problem z osuwiskiem w Zgórsku istniał od 10 lat, ale dopiero w ostatnich 2 latach została przygotowana dokumentacja tj. karta osuwiska, projekt budowlany, opinia pozytywna Państwowego Instytutu Geologii w Krakowie, pozytywna opinia komisji przy Wojewodzie Podkarpackim, będąca podstawą do sporządzenia projektu stabilizacji osuwiska i wystąpienia przez Powiat Mielecki z wnioskiem o przyznanie dofinansowania do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak powiedział Starosta Powiatu Stanisław Lonczak ,,Jest spora szansa wykonanie stabilizacji osuwiska w Zgórsku w najbliższych miesiącach i przywrócenie ruchu drogowego na tym odcinku drogi powiatowej, która musiała być zamknięta ze względu na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Chcę podziękować serdecznie posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, posłowi Fryderykowi Kapinosowi, Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewodzie Podkarpackiemu oraz dyrektorowi Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie za życzliwość i wsparcie w pozyskaniu dofinansowania. To bardzo potrzebna inwestycja mieszkańcom i gospodarce”.

osuwisko_1.jpg
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa