W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Oświadczenie Europosła Tomasza Poręby

Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg na budowę hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej realizacji tej historycznej dla naszego miasta inwestycji.

Chciałbym z całą mocą podkreślić, że spełnienie tego wielkiego sportowego marzenia miasta Mielca nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia ze strony ministerstwa sportu. Podczas moich spotkań z ministrem Stawiarskim wielokrotnie podkreślałem, że Mielec zasługuje na halę sportową na miarę XXI wieku.

Dziś dzięki olbrzymiemu wsparciu z budżetu państwa w wysokości 30 mln zł jesteśmy na pewno bliżej osiągnięcia tego celu. Choć wielu w to nie wierzyło, udało się nie tylko zorganizować środki zewnętrzne, pochodzące spoza budżetu miasta, ale także rozstrzygnąć długo oczekiwany przetarg.

Tak ogromne wsparcie to również efekt bardzo dobrej współpracy władz miasta z przedstawicielami ministerstwa sportu, która umożliwiła bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich formalności niezbędnych do pozytywnego rozpatrzenia naszej inwestycji. Wierzę, że nowa hala sportowa będzie miejscem częstej sportowej aktywności mieleckich dzieci i młodzieży. Bez wątpienia przysłuży się także rozwojowi indywidualnych i zespołowych sportów w mieście oraz będzie wreszcie profesjonalnym miejscem dla rozgrywania spotkań drużyn piłki ręcznej, siatkowej i futsalu. Liczę, że dzięki temu i te dyscypliny sportowe będą odnosić w przyszłości duże sukcesy sportowe budując przyjazny sportowi wizerunek miasta.

Chciałbym przypomnieć, że hala sportowa to nie jedyne przedsięwzięcie, które dzięki przychylności ministerstwa sportu jest realizowane na terenie Mielca. W ostatnim czasie udało nam się również pozyskać środki na podgrzewaną płytę stadionu miejskiego. Dzięki temu spełniał on będzie w przyszłości wszystkie parametry wymagane do gry zespołu Stali Mielec, miejmy nadzieję, w najwyższej klasie rozgrywek piłkarskich.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa