W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Oświadczenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sprawie nowej hali sportowej [FOTO]

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu jako Inwestor przy realizacji budowy hali sportowo – widowiskowej wraz z kompleksem basenów oraz halą treningową w Mielcu oświadcza, iż informacje zawarte w artykule płatnym opublikowanym w dniu 12 grudnia 2022 r. w portalu internetowym hej.mielec.pl, sponsorowane przez wykonawcę inwestycji konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. (lider) oraz Balzola Polska sp. z o.o.  i Construcciones y Promociones Balzola SA (w likwidacji) o przekazaniu miastu ukończonej inwestycji, stanowią oświadczenie Wykonawcy, które jednoznacznie kwestionuje Inwestor.

Wykonawca pomimo prawnie ciążącego na nim obowiązku wynikającego z umowy, nie wykonał całości umówionego zakresu robót oraz nie przeprowadził w pełnym zakresie wymaganych dla obiektu prób i sprawdzeń. Okoliczność ta stanowi przeszkodę dla odbioru inwestycji przez Inwestora.

Inwestor z uwagi na nie osiągniecie gotowości robót budowlanych do odbioru nie brał udziału w jednostronnym odbiorze robót przeprowadzonym w grudniu minionego roku samodzielnie przez Wykonawcę. Przekazanie zatem przez Wykonawcę kluczy do obiektu było samodzielną nie akceptowaną przez Inwestora czynnością.

Wykonawca wbrew wymogom kontraktu nie wyposażył basenu w system pomiaru czasu, nie osiągnięto podczas prób końcowych wymaganych parametrów akustycznych dla części pomieszczeń, a przede wszystkim w sposób nieoprawny wykonano elementy instalacji elektrycznej i nie przeprowadzono w tym zakresie wymaganych prób końcowych eksploatacyjnych.

Zamawiający z uwagi na zaawansowanie robót, podejmuje czynności mające na celu nakłonienie Wykonawcy do powrotu na teren budowy, celem kompleksowego wykonania jego zobowiązań wynikających z Umowy.

Dopiero po pełnej realizacji przedmiotu umowy oraz po przeprowadzeniu końcowych prób i sprawdzeń, możliwym będzie odbiór inwestycji, jej pełne rozliczenie, a następnie przekazanie jej do eksploatacji.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

KomentyATOR 17 stycznia 2023 (wtorek) at 08:56

To portal, który na prezydenta miasta Mielec za kasę będzie pronmował nawet Putina. Współczuję wam mieszkańcy!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa