PZL Mielec wydał dzisiaj (27 marca) oświadczenie dotyczące oferty zakupu śmigłowców Black Hawk.
Oświadczenie Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu w związku ze złożeniem oferty w postępowaniu zakupowym na śmigłowce dla Polskich Sił Zbrojnych „Konsorcjum Polskich Zakładów Lotniczych Mielec i Sikorsky Aircraft Corporation złożyło Ministerstwu Obrony Narodowej propozycję zakupu wytrzymałych, wszechstronnych i niezawodnych śmigłowców BLACK HAWK wyprodukowanych w mieleckiej fabryce.
Przedstawiamy w niej także ofertę znaczącego zaangażowania firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. BLACK HAWK zapewnia natychmiastową interoperacyjność z siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych i innych sojuszników z NATO.
Te śmigłowce, jako przykład najwyższych zdolności technicznych osiągniętych przez polski przemysł lotniczy, mają znaczący potencjał eksportowy w Europie, a także poza nią. Oczekujemy na negocjacje z polskim rządem i jesteśmy gotowi do omówienia szczegółów naszej propozycji w trakcie procesu oceny ofert, który wkrótce nastąpi”.
Janusz Zakręcki Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny