W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Oświadczenie Tomasza Poręby w związku z pozyskaniem dodatkowych środków na budowę hali sportowej w Mielcu

Bardzo się cieszę, że po licznych zabiegach udało się przekonać ministerstwo sportu do przeznaczenia kolejnych 13 mln zł na budowę hali sportowej w Mielcu. Oznacza to, że na budowę tego strategicznego dla miasta sportowego obiektu udało się zdobyć z zewnętrznych funduszy w sumie 30 mln zł, gdyż już w ubiegłym roku ministerstwo sportu przekazało na ten cel 17 mln zł.

Nie mam wątpliwości, że jest to dla naszego miasta historyczna inwestycja, co wielokrotnie podkreślałem podczas moich spotkań z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim. Mielec zasługuje na halę sportową na miarę XXI wieku a dzięki wsparciu z budżetu państwa jesteśmy na pewno bliżej osiągnięcia tego celu.

Chciałbym w tym miejscu podziękować ministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu za podjętą decyzję i wykazanie dużego zrozumienia dla przedstawianych argumentów dotyczących potrzeby budowy hali. Zdobycie dodatkowych środków nie byłoby też możliwe bez zaangażowania i wsparcia marszałka Władysława Ortyla oraz świetnej współpracy z prezydentem Fryderykiem Kapinosem oraz radnymi PiS w radzie miasta.

Warto podkreślić, że dzięki przychylności ministerstwa sportu w ostatnim roku udało nam się pozyskać dla miasta Mielca potężne środki nie tylko na budowę hali sportowej, ale także podgrzewanej płyty stadionu miejskiego. Podgrzewana płyta to kolejny ważny krok i wsparcie dla klubu FKS Stal Mielec w walce – w co bardzo wierzę – o Ekstraklasę w najbliższym sezonie.

Liczę, że przygotowanie i wykonanie tych obu strategicznych dla miasta sportowych inwestycji nabierze teraz przyspieszenia i szybkiej realizacji.

 

Tomasz Poręba

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa