W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Oświadczenie ws. działań Marszałka Władysława Ortyla przeciwko firmie Kronospan

Kronospan jest firmą, która funkcjonuje w Mielcu od 1997 roku. Zatrudniamy prawie 1000 pracowników i współpracujemy z wieloma lokalnymi podwykonawcami – co czyni nas jednym z najważniejszych podmiotów w regionie mieleckim. Pragniemy odnieść się do dotychczasowych działań oraz oświadczenia Pana Marszałka Władysława Ortyla z 20 czerwca 2018 r.

Uważamy za szkodliwe, by Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl poprzez działania swoje jak i podległych mu urzędów oraz urzędników, opóźniał podpisanie nowego pozwolenia zintegrowanego. Wymuszanie na nas przyjęcia skrajnie niskich norm emisji substancji, połączone z prowadzeniem stałego monitoringu, na bardzo restrykcyjnych zasadach, stanowi bezprecedensową ingerencję w działalność prywatnego przedsiębiorstwa.

Działania Pana Marszałka zagrażają funkcjonowaniu firmy i stoją w sprzeczności do wolności gospodarczej w innych państwach, gdzie wspiera się rozwój firm takich jak nasza. Skutkiem aktywności Pana Marszałka Ortyla mogą być problemy w bieżącym funkcjonowaniu zakładu, likwidacja miejsc pracy oraz wpływów do budżetu. Konsekwencje opieszałości Pana Marszałka mogą grozić zamknięciem przedsiębiorstwa. Wymagania, przedstawiane przez urzędników wojewódzkich wobec Kronospanu, są skrajnie trudne do wykonania pod kątem technicznym, finansowym i technologicznym.

Marszałek Ortyl poprzez nienaturalnie wysokie oczekiwania, dotyczące norm i monitoringu emitowanych substancji, utrudnia działalność zakładu.

Biuro prasowe Kronospan

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa