W piątek 12 czerwca br. zakończyły się negocjacje Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu z zakładowymi organizacjami związkowymi, dotyczące świadczeń oraz pakietu osłon dla pracowników, którzy zostaną dotknięci ogłoszonym niedawno przez Sikorsky Aircraft procesem restrukturyzacji. 2 czerwca Sikorsky ogłosił globalną redukcję zatrudnienia o 1400 pracowników, w tym około 500 z PZL Mielec.

cropimg_8270

Porozumienie osiągnięte z zakładowymi organizacjami związkowymi zapewni pracownikom odprawy i świadczenia osłonowe, by ułatwić im uporanie z tą trudną sytuację. Zwalniani pracownicy otrzymają jednorazową rekompensatę uzależnioną od ich stażu pracy oraz obecnego wynagrodzenia zasadniczego. Pakiet świadczeń osłonowych będzie obejmował: doradztwo zawodowe, pomoc w znalezieniu nowej pracy, szkolenia z rozpoczęcia działalności gospodarczej i inne.

Zwolnienia są dla nas bolesne, jednak pozostają konieczne, aby zachować konkurencyjności
PZL Mielec w dalszym funkcjonowaniu i budowaniu pozycji firmy do przyszłego wzrostu.

Wszystkim pracownikom dziękujemy za ich codzienne zaangażowanie w wytwarzanie najwyższej jakości produktów i wypełnianie naszych zobowiązań kontraktowych. Tak długo, jak będziemy spełniać wymagania naszych klientów, mamy przed sobą pewną przyszłość.

Zarząd Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o.
Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność”
Związkowa Rada Zakładowa Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego „PZL Mielec”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider