W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Otwarcie nowych inwestycji w Przecławiu [FOTO]

Cieszę się widząc jak wiele dobrego dzieje się w Przecławiu – powiedział marszałek Władysław Ortyl, który był gościem uroczystości otwarcia inwestycji zrealizowanych przez samorząd gminy Przecław.  

Na kilka dni przed świętami uroczyście otwarto rozbudowaną i przebudowaną przecławską  ulicę Zieloną. Uroczystego otwarcia wraz z gospodarzem regionu dokonała burmistrz Przecławia Renata Siembab. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych zrealizowano inwestycję o wartości prawie 2 mln złotych, dzięki czemu ulica zyskała nowe oblicze. Powstały chodniki, przebudowano zatokę postojową, rozbudowano skrzyżowania i  zjazdy. Na ulicy ustawiono oświetlenie, wybudowano i przebudowano sieć kanalizacji deszczowej, wodociągową i gazową.

Samorząd lokalny jest najbliżej ludzkich spraw, najbliżej mieszkańców swych wspólnot i to właśnie samorząd ma za zadanie wychodzenie naprzeciw potrzebom swych obywateli. To ważne, że w Przecławiu tak aktywnie władze działają na rzecz rozwoju swej Małej Ojczyzny – mówił w czasie uroczystości marszałek Władysław Ortyl.  

Kolejna inwestycja, którą oficjalnie otwarto w Przecławiu to zmodernizowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej tej miejscowości.

Za prawie 1,4 mln złotych sala przeszła gruntowną modernizację. Wymieniono podłogi i  oświetlenie dużej sali sportowej, wyremontowano ściany wewnętrzne oraz jej stałe wyposażenie. Wyremontowana została także klatka schodowa oraz schody, powstał podjazd dla osób niepełnosprawnych. Nowe są łazienki, ubikacje i natryski oraz sportowe szatnie.  Dzięki dofinansowaniu wyremontowano hol i wiatrołap, korytarze, magazyny, pomieszczenia gospodarcze, gabinet kultury fizycznej. Zmodernizowano również pomocniczą salę gimnastyczną, wyremontowano widownię i pomieszczenia na piętrze. Wykonana została także termomodernizacja budynku. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej kwotą ponad 600 tysięcy złotych.

Uczniowie zyskali zupełnie nowy standard dla rozwijania swoich sportowych pasji i jestem przekonany, że teraz z jeszcze większym entuzjazmem będą uczęszczać na lekcje wychowania fizycznego – mówił oglądając całkiem odmienioną salę marszałek Władysław Ortyl.

To nie koniec oddanych oficjalnie do użytku inwestycji w Przecławiu. Młodzi i najmłodsi mieszkańcy Łączek Brzeskich mogą już korzystać z przebudowanej, nadbudowanej  i rozbudowanej Szkoły Podstawowej w tej miejscowości.

Inwestycja o wartości prawie 2 mln złotych otrzymała współfinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z rezerwy celowej Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Budynek szkoły rozbudowano, nadbudowano piętro nad istniejącą kotłownią i pomieszczeniem gospodarczym mieszczącym się na parterze. Przebudowane zostały ściany nośne, stropy, układ konstrukcyjny, podniesiony został poziom posadzki w szatni. Szkoła została poddana termomodernizacji, powstał łącznik komunikacyjny łączący szkołę z budynkiem sali gimnastycznej. W dodatkowych pomieszczeniach organizowane będą zajęcia  świetlicowe a biblioteka zyskała nową przestrzeń. Zapewnione zostały także warunki do pracy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Tekst: Aleksandra Gorzelak –Nieduży

Biuro prasowe UMWP  

Zdjęcia: Monika Knot – Krawczyk

Urząd Miasta w Przecławiu

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa