W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Otwarcie Ośrodka Kibice Razem Stal Mielec [VIDEO]

W piątek 17 sierpnia na Stadionie Miejskim w Mielcu odbyło się oficjalne otwarcie ośrodka Kibice Razem FKS Stal Mielec.

Ta inicjatywa to efekt wspólnych działań Stowarzyszenia Chłopcy ze Stali, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Klubu FKS Stal Mielec.

Mielecki ośrodek jest już siedemnastym jaki został utworzony w Polsce i pierwszy na Podkarpaciu. W oficjalnym otwarciu udział wzięli samorządowcy, przedstawiciel PZPN, kibice oraz przedstawiciele klubu FKS Stal Mielec.

Arkadiusz Michoń, prezes Stowarzyszenia Chłopcy ze Stali, opowiedział o kolejnych etapach powstawania Ośrodka. Ten dzisiaj dysponuje już sporym miejscem spotkań na trybunie wschodniej Stadionu Miejskiego w Mielcu, wyposażonym także w atrakcje dla najmłodszych fanów. W 2019 roku ma być gotowe kolejne pomieszczenie.

Wcześniej fani Stali Mielec chcą przeprowadzić serię działań: reprezentacja Stali złożona z wychowanków Domu Dziecka w Skopaniu weźmie udział w turnieju piłkarskim Ośrodków Kibice Razem, prowadzona jest zbiórka przedmiotów szkolnych dla potrzebujących rodzin, szykowana jest pomoc schronisku dla zwierząt, będą kibicowskie warsztaty czy spotkania z piłkarzami Stali.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, w tym legendarny prezes FKS Stal Edward Kazimierski, który przekazał na wyposażenie Ośrodka historyczne klubowe pamiątki. Kapelan mieleckich sportowców, ksiądz Mariusz Gródek poświęcił pomieszczenie Ośrodka.

Otwarcie Ośrodka było też okazją do ogłoszenia informacji o postępowaniu przetargowym na pierwsze prace instalujące Aleję Gwiazd przy Stadionie Miejskim, o czym opowiedział radny Mariusz Ryniewicz. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jakub Cena symboliczne podziękował Robertowi Serafinowi i Arkadiuszowi Michoniowi za swoje zaangażowanie w lokalne inicjatywy.

wg.Stal Mielec

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa