W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Otwarcie Ośrodka Kuratorskiego [FOTO]

W Mielcu przy ul. Biernackiego 1 lok. nr 69 powstał Ośrodek Kuratorski Nr 1, działający przy Sądzie Rejonowym w Mielcu, którego uroczyste otwarcie odbyło się dzisiaj (05.12.22) o godz. 12.00.

Z inicjatywą otwarcia ośrodka wyszedł wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Miasto Mielec przeznaczyło na ten cel mieszkanie przy ul. Biernackiego 1, jako siedzibę placówki.

Hasłem przyświecającym otwartemu ośrodkowi są słowa Janusza Korczaka “Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz, jeśli nie wie- wytłumacz, jeśli nie może- pomóż.”

Ośrodek kuratorski to placówka o charakterze otwartym, która stwarza profesjonalną organizację nieletniemu czasu pozaszkolnego polegającego na działaniach profilaktycznych, opiekuńczo- wychowawczych i resocjalizacyjno- terapeutycznych.

Ośrodek kuratorski nie rozdziela młodych ludzi z rodziną, stanowi zatem alternatywę dla zamkniętych środowisk wychowawczych. Wskazana placówka jest nieocenionym narzędziem w resocjalizacji nieletnich zagrożonych demoralizacją.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa