W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Otwarcie wyremontowanego Ośrodka Zdrowia w Tuszowie Narodowym [FOTO, VIDEO]

22 października miało miejsce oficjalne otwarcie wyremontowanego Ośrodka Zdrowia w Tuszowie Narodowy. Przecięcia wstęgi dokonali senator RP Zdzisław Pupa, wójt gminy Andrzej Głaz, przewodniczący Rady Gminy Waldemar Maziarz, dr Monika Duszkiewicz i sołtys Tuszowa Narodowego Józef Świerczek, w obecności radnych i sołtysów z terenu gminy.

Z kolei poświecenia dokonał ks. Ryszard Wilk, proboszcz parafii Borki Nizińskie. W swoim wystąpieniu wójt gminy zaznaczył, że na to zadanie otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Lokalnych 80% wartości zadania, tj. 1 920 000 zł. Koszt inwestycji to kwota 2 400 000,00 zł.

Inwestycja obejmowała: 

  1. Koszty modernizacji budynku wraz z budową windy.
  2. Koszty wyposażania w tym meble i sprzęt medyczny m.in. profesjonalny aparat USG.
  3. Zagospodarowanie terenu z częścią parkingu i ogrodzeniem.
  4. Instalacja fotowoltaiczna.
  5. Monitoring i oświetlenie zewnętrzne obiektu i jego otoczenia.

Wewnątrz obiektu znajdują się 4 gabinety lekarskie, 2 gabinety zabiegowe, gabinet dentystyczny i poczekalnia. Obiekt dostosowany jest w pełni do osób niepełnosprawnych. 

Jestem wdzięczny panu senatorowi Zdzisławowi Pupie za jego pomoc w realizacji tego zdania. Zawsze możemy na niego liczyć. Pragnę wspomnieć  dr Jerzego i Ewę Rzepków, którzy  50 lat pracowali w tym ośrodku, często w bardzo trudnych warunkach. Dzisiaj oddajemy piękny obiekt, w którym pacjenci i lekarze będą mieli godne warunki do leczenia. O ten remont zabiegaliśmy od lat i dopiero w 2020 roku otrzymane środki z FIL pozwoliły na spełnienie naszych planów– mówił wójt gminy. 

Gratulacje wójtowi za zrealizowane zadanie złożył senator i zaznaczył, że w ostatnim rankingu gmina Tuszów Narodowy znajduje się w pierwszej trzydziestce najlepiej inwestujących gmin z terenu Podkarpacia, co jest zasługą wójta gminy, rady gminy, pracowników urzędu i lokalnych liderów. 

W ośrodku znajdują się jeszcze 3 wolne gabinety lekarskie i jeden zabiegowy. Do publicznej wiadomości podane zostały ogłoszenia o możliwości prawa pierwszeństwa w nabyciu, a następnie, po upływie ustawowego terminu – 12 listopada zostanie uruchomiony konkurs ofert na wynajem w pełni wyposażonych 3 gabinetów lekarskich i 1 zabiegowego. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa