W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video

Otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym [VIDEO]

W czwartek (14 grudnia) została otworzona wyremontowana sala gimnastyczna w I Liceum Ogólnokształcącym.

– Cieszę się, że młodzież odnosząca sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej, będzie miała wreszcie warunki do tego, by ćwiczyć tutaj, we własnej szkole. Szczególnie, że poprawiła się nie tylko infrastruktura sportowa, ale i zaplecza sanitarne – mówił Radosław Kluza, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

W szkole zakończył się wart ponad 600 tys. złotych, kompleksowy remont sali gimnastycznej oraz towarzyszących jej zapleczy. Wraz z wybudowanym dwa lata temu boiskiem, obiekt ten tworzy kompleks sportowy umożliwiający przeprowadzanie atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego zarówno w lecie, jak i zimie.

– Wierzę, że przy pomocy Zarządu Powiatu Mieleckiego uda nam się wykonać kolejne inwestycje, na przykład zewnętrzną siłownię – podkreślał dyrektor Kluza. Wcześniej, wraz z uczniami, w ramach podziękowania wręczył kwiaty wszystkim osobom zaangażowanym w wykonanie inwestycji.

Poświęcenia nowego obiektu dokonał z kolei ks. proboszcz Janusz Kłęczek.

Zrealizowanej inwestycji gratulowali liczni zaproszeni goście, m.in. Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego Tomasz Leyko.

Spotkanie zwieńczył występ artystyczny uczennic z Teatru Tańca „AleToNic” działającego przy SCK w Mielcu.

Na zakończenie niektórzy zaproszeni goście mogli spróbować rzutów do kosza przy aplauzie młodej widowni.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ROwmbioh8TA&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa