W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Kultura i nauka

Otwarcie wystawy JAK RODZIŁO SIĘ PIĘKNO 12 grudnia w Pałacyku Oborskich!

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu zaprasza na uroczysty wernisaż nowej wystawy Jak rodziło się piękno, który obędzie się 12 grudnia 2018 o godzinie 18.00 w Pałacyku Oborskich na ul. Legionów 73.

Tym razem ekspozycja została wypożyczona z Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN z Krakowa. Wystawę będzie można zwiedzać od 12 grudnia 2018 r. do 12 marca 2019 r.

Pokazuje ona jak narodziło się pojęcie piękna oraz jak zmieniało się jego rozumienie na przestrzeni dziejów. Skłoni też wszystkich zwiedzających do refleksji nad tym co dla mnie jest pięknem, a co brzydotą.

Tworzenie rzeczy uznawanych jako piękne tylko częściowo jest zależne od umiejętności technicznych w poszczególnych okresach rozwoju człowieka jako gatunku. Takie przedmioty tworzone były już od okresu paleolitu i mimo, że z dzisiejszego punktu widzenia były to rzeczy słabo obrobione i prymitywne to poczucie piękna wówczas i dziś były takie same.

Co w takim razie zobaczymy na wystawie?! Bardzo zróżnicowane eksponaty takie jak: biżuteria (broszki, pierścienie, bransolety…), naczynia, monety i wiele innych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w uroczystym otwarciu oraz do zwiedzanie wystawy.

Iwona Groele

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Konferencja w CKPiDN [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa