18 lutego 2019 (poniedziałek) - 1:56
Slider
Image default
Galerie Materiały video

Otwarto nowy plac zabaw na Osiedlu Szafera [VIDEO, FOTO, DRON]

Zakończyła się budowa placu zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 16 przy ulicy Chałubińskiego, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno uruchomionego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą.

To kolejny tego typu nowoczesny obiekt z jakiego mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Zrealizowany zakres prac jest pierwszym etapem zagospodarowania ogrodu w Przedszkolu Miejskim nr 16.

Przetarg na wykonawcę tej inwestycji rozstrzygnięto w kwietniu bieżącego roku. Wykonawcą za kwotę 493 845 zł. było konsorcjum firm – Zakład Remontowo-Budowlany Malbud Józef Dolot z Mielca i Firma Handlowo-Usługowa Malbud Piotr Dolot z Woli Mieleckiej.

W ramach zrealizowanych prac najpierw zdemontowano istniejące stare urządzenia zabawowe i rozebrano istniejące ciągi komunikacyjne, a następnie wykonano nowe bezpieczne nawierzchnie syntetyczne i ciągi komunikacyjne. Zamontowano nowe elementy zabawowe na które składają się m.in. dwie piaskownice, zestaw zręcznościowy, wieża ze zjeżdżalniami, kopuła wspinaczkowa, huśtawki i karuzele.

Nowy plac zabaw dla dzieci sąsiadujący z oddanym niedawno do użytkowania mini boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią trawiastą stanowi tak oczekiwany przez mieszkańców osiedla Szafera kompleks rekreacyjno-sportowy.

Jak zapowiedział Fryderyk Kapinos plac zbaw przy ulicy Chałubińskiego do końca września będzie czynny nie tylko w godzinach pracy Przedszkola, ale dłużej do godzin wieczornych – od poniedziałku do piątku do godz.21, a w soboty i niedziele do godz. 20. Dotyczy to także placów zabaw przy Przedszkolach Miejskich nr 3 (ul. Ossolińskich), nr 4 (ul. Spółdzielcza), nr 6 (ul. Piotra Skargi), nr 12 (ul. Konopnickiej) i nr 13 (ul.Łukasiewicza).

Edward Tabor

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja