W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Otwarto nowy plac zabaw na Osiedlu Szafera [VIDEO, FOTO, DRON]

Zakończyła się budowa placu zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 16 przy ulicy Chałubińskiego, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno uruchomionego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą.

To kolejny tego typu nowoczesny obiekt z jakiego mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Zrealizowany zakres prac jest pierwszym etapem zagospodarowania ogrodu w Przedszkolu Miejskim nr 16.

Przetarg na wykonawcę tej inwestycji rozstrzygnięto w kwietniu bieżącego roku. Wykonawcą za kwotę 493 845 zł. było konsorcjum firm – Zakład Remontowo-Budowlany Malbud Józef Dolot z Mielca i Firma Handlowo-Usługowa Malbud Piotr Dolot z Woli Mieleckiej.

W ramach zrealizowanych prac najpierw zdemontowano istniejące stare urządzenia zabawowe i rozebrano istniejące ciągi komunikacyjne, a następnie wykonano nowe bezpieczne nawierzchnie syntetyczne i ciągi komunikacyjne. Zamontowano nowe elementy zabawowe na które składają się m.in. dwie piaskownice, zestaw zręcznościowy, wieża ze zjeżdżalniami, kopuła wspinaczkowa, huśtawki i karuzele.

Nowy plac zabaw dla dzieci sąsiadujący z oddanym niedawno do użytkowania mini boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią trawiastą stanowi tak oczekiwany przez mieszkańców osiedla Szafera kompleks rekreacyjno-sportowy.

Jak zapowiedział Fryderyk Kapinos plac zbaw przy ulicy Chałubińskiego do końca września będzie czynny nie tylko w godzinach pracy Przedszkola, ale dłużej do godzin wieczornych – od poniedziałku do piątku do godz.21, a w soboty i niedziele do godz. 20. Dotyczy to także placów zabaw przy Przedszkolach Miejskich nr 3 (ul. Ossolińskich), nr 4 (ul. Spółdzielcza), nr 6 (ul. Piotra Skargi), nr 12 (ul. Konopnickiej) i nr 13 (ul.Łukasiewicza).

Edward Tabor

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yCkvFnEE9cE&feature=youtu.be&w=925&h=520]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa