W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Padew Narodowa 3 w rankingu gmin podkarpackich [FOTO]

W rankingu gmin, Padew Narodową wyprzedziła tylko Solina (gmina wiejska) i miasto Mielec

Gmina Padew Narodowa zajęła trzecie miejsce w Rankingu Gmin Podkarpacia 2020, którego wyniki ogłoszono Rzeszowie.   

Organizatorem Rankingu Gmin Podkarpacia jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej  Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie. Partnerem Rankingu jest Urząd Statystyczny w Rzeszowie, który zebrał i przeanalizował 16 wskaźników rankingowych. Honorowy Patronat objęli: Wojewoda Podkarpacki i Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny nad Rankingiem objęły „Nowiny”.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na Podkarpaciu. Oceniana jest działalność władz samorządowych 156 gmin regionu (bez miast na prawach powiatu: Krosna, Rzeszów, Przemyśla i Tarnobrzega). Miejsce w rankingi to syntetyczny wynik kilkunastu wskaźników obrazujących poziom jakości życia w poszczególnych gminach zebranych i przeanalizowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Gmina Padew Narodowa zajęła trzecie miejsce (drugie w zakresie wydatków majątkowych i pozyskanych środków europejskich w przeliczeniu na 1 mieszkańca, pierwsze miejsce pod względem wydatków na ochronę powietrza atmosferycznego i klimatu). Jako jedyna z pierwszej „piątki” zanotowała dodatnie saldo migracji w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

Ideą Rankingu Gmin Podkarpacia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. podkarpackiego. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

W wyliczeniu wskaźnika za 2020 r., rokiem bazowym jest rok 2019. W ubiegłych edycjach było to maksymalnie jedenaście wskaźników cząstkowych, w tym roku ich liczba wzrosła do szesnastu, oznacza to, że pod przysłowiową lupą znalazło się znacznie więcej aspektów, które zostały poddane ocenie.

Padew Narodowa – to gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnobrzeskim.

W roku 1998 gmina znalazła się w rankingu przedsiębiorczości 2489 polskich gmin wiejskich w pierwszej setce.

Według danych z 30 czerwca 2009 gminę zamieszkiwało 5311 osób.

W 2020 roku gmina Padew Narodowa zajęła 2 miejsce w kategorii gminy wiejskie w Rankingu Samorządów organizowanym przez gazetę Rzeczpospolita.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa