W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Pajacyk” w Janowcu

W zakończonym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowcu (gm.) wziął udział w Radomyśl Wielki programie dożywiania dzieci ,,Pajacyk” i otrzymał wsparcie finansowe od Polskiej Akcji Humanitarnej.

Program objął 12 dzieci, co stanowiło nieco ponad ¼ uczniów całego zespołu. Dofinansowaniem zostały objęte dzieci z rodzin wielodzietnych lub znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej. Przez 167 dni wydanych zostało ponad 2 tysiące obiadów. Kwota dofinansowania wyniosła 6120 złotych.

Nie tylko dożywianie

Udział w tym programie to nie tylko wsparcie finansowe. „Pajacyk” pozwolił uczniom poznać cele i działalność PAH oraz włączyć się w jej działania. Uczniowie zorganizowali kampanie edukacyjną w Dzień Wody 22 marca – „Studnia dla Południa”. Samorząd Uczniowski rozprowadził gadżety (silikonowe opaski wodne niebieskie), z których dochód w kwocie 350 zł został przeznaczony na zakup wody dla Somalijczyków przez PAH.

W związku z tą akcją uczniowie na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego poznawali wiadomości o Somalii. Wykonali prezentacje multimedialne i rysunki dotyczące tego kraju według haseł: „Kropla drąży skałę”, „Wodę pij – zdrowo żyj”, „Woda dla potrzebujących”.

 

Wśród nielicznych

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowcu jako jedyna szkoła w gminie Radomyśl Wielki wzięła udział w akcji PAH. (uczestniczył w niej też Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Pniu). Łącznie w województwie podkarpackim do programu zakwalifikowało się jedynie osiem szkół, a w Polsce 94 szkoły.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa