W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

”Pakt dla zdrowia” – briefing prasowy kandydatów na posłów

Jan Tarapata – radny sejmiku województwa podkarpackiego oraz starosta mielecki Stanisław Lonczak jako kandydaci PSL Koalicji Polskiej podpisali przed budynkiem szpitala ”Pakt dla zdrowia”, w którym zawarto 5 punktów dających możliwość poprawy ochrony zdrowia w Polsce. 

”Pakt dla zdrowia” zawiera także zapewnienie takiego samego dostępu pacjentów do najnowocześniejszych metod leczenia, jak i w innych krajach Unii Europejskiej oraz upowszechnianie profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
Starosta Stanisław Lonczak, a zarazem kandydat do parlamentu tłumaczył, że sytuacja w polskim lecznictwie z roku na rok staje się coraz gorsza, a widać to także na przykładzie naszego szpitala.

Wzrost liczby personelu medycznego poprzez zwiększenie limitów przyjęć na studia na kierunkach medycznych oraz specjalizacjach lekarskich, a także skrócenie i upraktycznienie programów specjalizacji lekarskich i pielęgniarskich to jeden z postulatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa