W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Pałac Prezydencki odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 [FOTO]

W piątek 17 czerwca grupa uczniów SP 9 gościła w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy.

Mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, poznać jego historię, zobaczyć najbardziej reprezentacyjne miejsca: Salę Chorągwianą (w której kilka godzin wcześniej Prezydenci Polski i Niemiec wygłaszali swoje przemówienia), Salę Niebieską, hol z wyjściem na Krakowskie Przedmieście, Kaplicę Prezydencką oraz pałacowe ogrody. W tym ostatnim miejscu dołączyła do grupy uczniów Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser – Duda.

W czasie ponadgodzinnego spotkania z Panią Prezydentową uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami na temat nauki zdalnej oraz powrotu do szkół. Najmłodsi uczniowie zadawali pytania Małżonce Prezydenta, a starsi rozmawiali m. in. o zakończeniu szkoły oraz planach na przyszłość.

Przed Panią Prezydentową wystąpili też: Wiktor Mądry – laureat konkursów recytatorskich oraz Julia Kuduk, która recytowała wiersz Jana Brzechwy „Leń” w gwarze śląskiej. Po zakończeniu spotkania Pierwsza Dama złożyła uczniom życzenia z okazji zbliżających się wakacji i wyraziła nadzieję, że nie jest to ostatnie wspólne spotkanie.

Agata Kornhauser – Duda podziękowała również nauczycielom za ich zaangażowanie oraz inicjatywy mające na celu łagodny powrót do szkół po wielu miesiącach nauczania zdalnego.

Po wyjściu z Pałacu Prezydenckiego Uczniowie naszej szkoły zwiedzili również Warszawę. Udało nam się zobaczyć : Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Katedrę św. Jana Chrzciciela, pomnik Mikołaja Kopernika, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza (tu trafiliśmy na odprawę warty) oraz Ogród Saski. Zadowoleni, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do Mielca.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim była efektem dwóch spotkań z Małżonką Prezydenta w SP 9: w 2020 roku i zdalnie w 2021 roku.

Opiekunami grupy byli: dyrektor szkoły Jacek Mleczko, kierownik świetlicy.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa