W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Pamięć o Funkcjonariuszach Policji Państwowej

Dziś w południe, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Jacek Juwa wraz z Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Mielcu dr Jerzym Skrzypczakiem, podczas skromnej uroczystości oddali hołd ofiarom sowieckiego mordu w 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Pod tablicą upamiętniającą 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych na Wschodzie złożone zostały kwiaty.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest to święto obchodzone co roku 13 kwietnia. Tego dnia w 1943 r. nazistowskie Niemcy opublikowały informację o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił święto poprzez aklamację 14 listopada 2007 r. Jego przesłaniem jest oddanie czci ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

W ubiegłym roku, 17 września odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem mieleckim, a zamordowanych przez Sowietów w latach 1939-1940 w Kalininie i innych miejscach na Wschodzie. Jednym z pomysłodawców i inicjatorów powstania tablicy był dr Jerzy Skrzypczak, Dyrektor Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu, Przewodniczący Mieleckiego Komitetu Katyńskiego, historyk oraz autor wielu książek, w tym ostatnio wydanej “Policja w Mielcu 1919-2019”, której treść także upamiętnia mieleckich funkcjonariuszy.

Dziś, podczas skromnej uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Jacek Juwa wraz z Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Mielcu dr Jerzym Skrzypczakiem uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej składając kwiaty oraz zapalając znicze pod tablicą upamiętniającą 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej znajdującą się na budynku Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przy ulicy Wyspiańskiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa