W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Kultura i nauka

Pamięci Baczyńskiego

Joanna Czuchra, Wiktoria Siembab i Patrycja Cierpik triumfowały w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

  1. edycja tego konkursu odbyła się w ramach święta Szkoły Podstawowej w Żarówce, której patronem od 32 lat jest Baczyński. Zgromadziła 16 uczestników ze szkół podstawowych z terenu gminy oraz 6 recytatorów z Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim.

W gronie uczniów z podstawówek najlepiej zaprezentowały się Joanna Czuchra (SP Żarówka) i Wiktoria Siembab (SP Dulcza Mała), które zdobyły po 38pkt. Na drugiej lokacie uplasowały się: Wiktoria Kuśnierz i Kinga Machnik (SP Partynia) – 36 pkt. Trzecie miejsce, również ex aequo, zdobyły: Gabriela Smagacz (SP Żarówka) i Karolina Kotlak (SP Podborze) – 35 pkt.

W kategorii gimnazjum na podium znalazły się kolejno: Patrycja Cierpik (39 pkt.), Daria Pietras (38 pkt.) i Oliwia Studniarz (36 pkt.). Koordynatorami konkursu były nauczycielki Jolanta Palion i Halina Kosińska, które składają podziękowania dyrektorowi GZEAS Andrzejowi Przybyszewskiemu za ufundowanie nagród.

Oprócz turnieju w ramach uroczystości rocznicowych odprawiona została msza święta przez ks. Damiana Warzechę, a uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Kopacz i Małgorzaty Wiatr przygotowali uroczystą akademię. Odbył się również koncert i warsztaty muzyczne zespołu „Jaszczur i przyjaciele”.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa