W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Państwowe odznaczenia dla Mielczan [FOTO]

W Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu w dniu 17 października br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz w towarzystwie Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa wręczyła odznaczenia państwowe. Były to „Złote Krzyże Zasługi” i „Medale za długoletnią służbę”.

Krzyż Zasługi to odznaczenie ustanowione w 1923 r. nadawane osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, a także za ofiarną działalność publiczną oraz działalność charytatywną.

Postanowieniem z dnia 28.09.2018 r. na wniosek Wojewody Podkarpackiego za zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej Złote Krzyże Zasługi otrzymali ksiądz Józef Bukowiec i ksiądz Stanisław Jurek.

-Ksiądz Józef Bukowiec jako wikariusz pracował w Parafii Pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, a następnie był długoletnim proboszczem parafii w Padwi Narodowej k/Mielca. Ksiądz Stanisław Jurek przez 28 lat kierował parafią Pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu – powiedział Fryderyk Kapinos dodając: -Obaj kapłani przebywają już na zasłużonych emeryturach. Są wybitnymi postaciami, które na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci odegrały niezwykle istotną rolę w życiu naszej małej ojczyzny – ziemi mieleckiej. Cieszą się szacunkiem i uznaniem mieszkańców naszego miasta i regionu. Przyznanie państwowych odznaczeń jest pięknym uhonorowaniem ich życiowej drogi.

„Medal za Długoletnią Służbę” przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”

Wśród osób odznaczonych znaleźli się pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu, Samorządowego Centrum Kultury, Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Mielcu.

Zabierając głos wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz powiedziała – Dziękuję Państwu za aktywność społeczną oraz odpowiedzialne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, jak również godne sprawowanie funkcji publicznych, a także za poświecenie i starania podejmowane na rzecz mieleckiej społeczności. Dziękuję także władzom miejskim na czele z pełniącym obowiązki Prezydenta Miasta Mielca panem Fryderykiem Kapinosem oraz kierownikom jednostek samorządowych za docenienie tak licznej grupy pracowników.

Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa