W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Informacje

Państwowe odznaczenie dla Stanisława Kagana [FOTO]

Stanisław Kagan, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu oraz radny Rady Powiatu Mieleckiego, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Uroczystość wręczenia zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczeń państwowych nadanych postanowieniem Prezydenta RP odbyła się w środę, 23 listopada br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wręczyła je wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Dziś w Sali Kolumnowej im.  Ojców Niepodległości zgromadziły się osoby, które mają ogromne zasługi m. in. w działalności na rzecz przemian demokratycznych, które dokonały się w Polsce, są to osoby które z determinacją realizują działania służące popularyzacji wiedzy  o historii swojego kraju, zaangażowane społecznie, realizujące potrzeby wspólnot lokalnych, osoby, które odnalazły swoją ścieżkę życiową w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Wszystkie te aktywności  mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania państwa oraz narodu – mówiła wojewoda.

Tuż po zakończonej uroczystości Stanisław Kagan tak komentował fakt przyznania mu odznaczenia.  – To dla mnie ogromny zaszczyt, że moja działalność w opozycji studenckiej w czasach PRL została doceniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Początek moich studiów, w roku 1981, na Akademii Rolniczej w Krakowie przypadł na czas, o czymś wówczas nie wiedzieliśmy, niejako przedednia stanu wojennego. Pomimo wielu zagrożeń, represji zaangażowanie w walkę o wolną Polskę było dla mnie czymś naturalnym.  

W uroczystości uczestniczył Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos. – Cieszy mnie fakt, że doceniane są osoby, które w trudnych czasach PRL angażowały się w działalność opozycji studenckiej. Z odznaczonym dziś Stanisławem Kaganem miałem okazję współpracować w ramach NZS. Wyróżnienie go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski to piękne podsumowanie jego pracy oraz niezłomnej, odważnej postawy w okresie poprzedniego systemu – powiedział poseł.

Stanisław Kagan urodził się 27 listopada 1962 roku w Mielcu. Syn Józefa i Julii z domu Lonczak. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu (klasa matematyczno-fizyczna), maturę zdał w 1981 r. Studiował na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

W latach 1981-1985 był działaczem opozycji studenckiej i Niezależnego Związku Studentów, m.in. uczestniczył w strajku studenckim, akcjach przeciwko władzy PRL i brał udział w organizacji wypoczynku dla dzieci represjonowanych członków NSZZ „Solidarność” z Nowej Huty. Po studiach pracował w Państwowym Gospodarstwie Ogrodniczym w Mielcu jako kierownik produkcji polowej oraz specjalista do spraw kontraktacji i handlu (1985-1992). W 1986 r. ukończył kurs specjalistyczny z dziedziny produkcji mleka na uniwersytecie stanowym College of Agriculture at Penn State w Pensylwanii (USA). Od 1993 r. do 1998 r. był starszym specjalistą rejonowym do spraw ogólnorolniczych i marketingu w Oddziale Terenowym Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach, a w latach 1999-2000 – starszym specjalistą do spraw doradztwa rolniczego Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Od 2000 r. pracuje w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu. Pełnił m.in. funkcje zastępcy kierownika Biura (2004-2008) i pełniącego obowiązki kierownika Biura, od 2008 r. głównego specjalisty, a od 2016 r. jest kierownikiem Biura. W 2006 r. został wybrany z listy KW Prawo i Sprawiedliwość na radnego Rady Powiatu Mieleckiego w kadencji 2006-2010, a następnie w 2010, 2014 i w 2018 roku skutecznie ubiegał się o reelekcję. (Za Encyklopedia Miasta Mielca)

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Kris 27 listopada 2023 (poniedziałek) at 23:31

A gdyby nie był z PIS to też byłby odznaczony?

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa