W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Relacje z wydarzeń

Parafia MBNP przekazana nowemu proboszczowi. Jutro liturgiczne powitanie [FOTO]

Ksiądz prałat dr Bogusław Połeć 14 czerwca br. został  zamianowany przez bp. Andrzeja Jeża proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Liturgiczne wprowadzenie księdza na nowy urząd odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godz. 12:00.

Urzędowe przekazanie parafii ks. Bogusławowi miało miejsce 10 sierpnia o g. 10:00 w kancelarii parafialnej w obecności wicedziekana dekanatu Mielec-Południe ks. Jerzego Ptaka, dotychczasowego proboszcza ks. prałata Kazimierza Czesaka i przedstawicieli Rady Parafialnej. Na koniec nowo mianowany Proboszcz złożył uroczyste wyznanie wiary.

 

Ks. Bogusław Połeć urodził się w 1965 r. w Gładyszowie (diec. rzeszowska). Święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 1991 r. w Tarnowie. W latach 1991 – 1995 pracował  jako wikariusz w parafii Ryglice. W 1995 r. został skierowany na studia specjalistyczne z katechetyki na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, które uwieńczył doktoratem w 1999 r. W latach 1999-2000 pracował jako wikariusz w parafii katedralnej w Tarnowie. W roku 2000 podjął pracę w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie jako wizytator diecezjalny nauki religii; a także został wykładowcą katechetyki i dydaktyki na Wydziale Teologicznym i w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Od roku 2002 do 2008 był diecezjalnym koordynatorem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od roku 2005 należy do Rady Kapłańskiej diecezji tarnowskiej. W roku 2010 został dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii diecezjalnej w Tarnowie.

W uznaniu za zalety kapłańskie i organizacyjne został przez bp. Andrzeja Jeża w 2014 r. mianowany kanonikiem prałatem w kapitule wojnickiej i pełni funkcję jej kanclerza.

Nowemu Księdzu Proboszczowi życzymy wielu Łask Bożych oraz nieustannej pomocy Matki Bożej – patronki parafii i Miasta Mielca.

 

Parafia MBNP w Mielcu
fot. ks. M. Gurbisz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa