W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Park miejski otrzymał imię Honorowych Dawców Krwi [FOTO]

27 kwietnia uroczyście odsłonięto tablicę i obelisk upamiętniający nadanie imienia Honorowych Dawców Krwi parkowi miejskiemu.

Z inicjatywy Mieleckich Klubów Honorowych Dawców Krwi oraz Obywatelskiego Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości park miejski znajdujący się pomiędzy ulicami Żeromskiego, Jagiellończyka i Wolności przyjął imię Honorowych Dawców Krwi.

Poświecenie i odsłonięcie pamiątkowego obelisku było wyrazem podziękowań mieleckim krwiodawcom. Najbardziej zasłużonym wręczono odznaczenia. Dokonał tego starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła wraz z p.o prezydenta Miasta Mielca Fryderykiem Kapinosem. Gratulacje złożyła także wicestarosta Maria Napieracz i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Kamiński.

– Bezinteresownie oddawana przez Państwa krew była i jest źródłem nadziei i życia dla tych, którzy jej potrzebują. Ciężko wyobrazić sobie piękniejszy prezent od szansy na zdrowie – a takim właśnie obdarowujecie wszystkich biorców swojej krwi – zwrócił się do krwiodawców starosta Zbigniew Tymuła.

– Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim dawcom oraz honorowym dawcom krwi za wkład, zaangażowanie i bezinteresowne ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Głęboko wierzę, że zarówno Wasza codzienna cicha i skromna działalność, jak również nagłośniona akcja niepodległościowa, przyczynią się do wzrostu liczby dawców krwi w naszym regionie. Szczególnie liczę na to, że ta godna uznania postawa oraz pamięć o niej utrwalona w kapsule czasu posłuży przykładem i wzorem kolejnym pokoleniom – dodał.

Pod poświęconym obeliskiem umieszczona została kapsuła czasu z historią mieleckiego krwiodawstwa oraz nazwiskami szczególnie zasłużonych osób, które uczestniczyły w akcji zbiórki stu litrów krwi na 100- lecie niepodległości Polski.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa