W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Pasowanie uczniów w Szkole Podstawowej nr 6 [FOTO]

Miesiąc wrzesień to początek roku szkolnego, co  związane jest także rozpoczęciem nauki w szkołach podstawowych przez uczniów klas pierwszych. Tradycyjne uroczystości pasowania na ucznia są dużym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

W poniedziałek, 20 września 2021 r. tradycyjna uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6. W bieżącym roku szkolnym w mury tej jednej z największych placówek oświatowych w naszym mieście wkroczyło 43 pierwszoklasistów, tworząc dwie klasy pierwsze. Powstała także klasa IV o profilu siatkarsko – pływackim.

Przed aktem pasowania uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Z okazji wstąpienia do grona pełnoprawnych uczniów i sportowców życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce i sporcie złożyli dzieciom: dyrektor szkoły Grzegorz Tychanowicz oraz zaproszeni goście – Paweł Pazdan – Zastępca Prezydenta Miasta Mielca, Mirosław Kapinos – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Robert Wieczorek – prezes zarządu klubu pływackiego „Ikar”.

W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni rodzice, którzy z dumą obserwowali swoich podopiecznych, oklaskując ich wspaniałe popisy artystyczne.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa