W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia

Patriotyczne Święto Szkoły [FOTO]

I Liceum Ogólnokształcące świętowało 112. rocznicę istnienia. Tegorocznym obchodom Święta Szkoły Towarzyszyła premiera wyjątkowego filmu „Ojciec i syn” współtworzonego przez uczennice I LO.

„Ojciec i syn” to dokument na temat bitwy partyzanckiej w Ostrowach Tuszowskich z 1946 roku. Pracę związaną z tworzeniem scenariusza i reżyserią podjęły uczennice I LO: Aleksandra Kościelna i Wioletta Kilian, nad całością projektu czuwał natomiast Romuald Rzeszutek z Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć” od lat współpracującego ze szkołą. Film został uhonorowany pierwszą nagrodą na IX Festiwalu Filmowym „Niezłomni Niepokorni Wyklęci” 2017 w Gdyni, a dziś – obejrzany został przez uczniów i nauczycieli I LO, a także wszystkich gości zaproszonych na Święto Szkoły.

Po projekcji filmu, jego twórcy przyjęli wiele gratulacji, m.in. od wicekuratora oświaty Stanisława Fundakowskiego, Zarządu Powiatu Mieleckiego w osobach: Zbigniewa Tymuły, Marii Napieracz i Andrzeja Bryły, Tomasza Leyko – rzecznika prasowego Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz dyrektora I LO Radosława Kluzy.

W programie obchodów znalazł się również wykład Tadeusza Płużańskiego – Dyrektora Działu Publicystyki TVP Info.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa