W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Patriotycznie na obrazach [FOTO]

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz 100-lecia Niepodległości Polski w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec otwarto wystawę malarską „Ku Wolności”, Ryszarda Serafina.

Wernisaż rozpoczął się od części artystycznej przygotowanej przez członków Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Następnie postać artysty przybliżył wszystkim Damian Małek, pełniący obowiązki dyrektora SOKiS. Wśród zgromadzonych obecni byli bliscy i przyjaciele oraz przedstawiciele lokalnych środowisk twórczych.

– Szanowni państwo twórczość artysty jest mi dobrze znana, ale dzisiaj zostałem niesamowicie zaskoczony. Dotychczas, twórca z Rzędzianowic kojarzony był z tematami obrazującymi piękno polskiej wsi oraz słynnymi w całej Gminie słonecznikami. Dziś widzimy coś zupełnie nowego. Cieszę się, że taką wystawę udało nam się zorganizować w okolicach Święta Konstytucji 3 Maja. Dziękuję panu Ryszardowi, że zechciał się z nami podzielić swoją twórczością i upamiętnić te ważne osoby i wydarzenia z historii naszej ojczyzny.

Wszystkim tu zebranym serdecznie dziękuję, że jesteście z panem Ryszardem i doceniacie jego twórczość. Słowa uznania dla wszystkich artystów współpracujących z Ośrodkiem Kultury za to, że oddajecie uczucia w swojej twórczości. Być malarzem to przekazywać wszystko to co widzi się nie tylko oczami ale i sercem – powiedział w trakcie wernisażu Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
Ryszard Serafin wielokrotnie brał udział w wystawach zbiorowych i plenerowych organizowanych przez Ośrodek Kultury. Prezentował swoje prace także na wystawach indywidualnych pt. „Jestem” oraz „Trwam”. Obecna pt. „Ku wolności” jest trzecią wystawą przedstawiającą dorobek artysty. Obrazy na niej eksponowane przedstawiają Polskę, piękno jej przyrody oraz postacie, które miały wpływ na budowanie polskiej Niepodległości.
Wystawę można oglądać do 20 maja.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Maryla Rodowicz na Dniach Mielca [VIDEO]

Kolejne SztukaRYNKI będą niedługo [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa