W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Paweł Olszewski i Wojciech Lisowski – nowi zawodnicy Stali

Paweł Olszewski wypożyczony z Jagiellonii do PGE FKS Stali Mielec a Wojciech Lisowski nowym zawodnikiem Stali.

Sezon 2019/2020 Fortuna 1 Ligi przy Solskiego w Mielcu spędzi młodzieżowiec Paweł Olszewski (07.06.1999, 178cm/68kg).

Olszewski może występować jako boczny obrońca lub pomocnik. Jest wychowankiem FC Wrocław Academy. 

W sezonie 2015/2016 przeniósł się do Jagiellonii Białystok, gdzie zdołał zadebiutować w ekstraklasie. Ostatnie dwa sezony zdobywał natomiast cenne doświadczenie w pierwszoligowych Wigrach Suwałki.

Paweł Olszewski występował również wielokrotnie w reprezentacjach Polski od U16 do U20.

Na zasadzie transferu definitywnego do pierwszoligowej piłkarskiej drużyny PGE FKS Stal Mielec przenosi się Wojciech Lisowski (10.02.1992, 186cm/74kg).

Wojciech Lisowski może występować jako środkowy lub boczny obrońca. Z mieleckim Klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Jest wychowankiem Piasta Chociwel, występował w zespołach juniorskich Stali Szczecin oraz Legii Warszawa. W barwach stołecznego Klubu rywalizował też w Młodej Ekstraklasie, później trafił do Piasta Gliwice. Na Śląsku zadebiutował także w ekstraklasie.

Po trzech sezonach w Gliwicach na rok przeniósł się do ekstraklasowej Pogoni Szczecin, następnie zameldował się w 1 lidze. Cztery sezony występował w Chojniczance Chojnice, a ostatni rok grał w GKS Katowice.

Pierwszoligowy bilans Wojciecha Lisowskiego to 150 meczów, 12 bramek i 5 asyst. Występował również w reprezentacji Polski U19, gdy prowadził ją mielczanin Janusz Białek. Zagrał także w kadrze U21.

Zobacz też...