W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

PGE FKS Stal Mielec ma nowego napastnika

Dzisiaj doszło do finalizacji kontraktu napastnika Adriana Paluchowskiego z pierwszoligową PGE FKS Stal Mielec. Piłkarz będzie formalnie mógł wystąpić w barwach Stali już w sobotę.

Adrian Paluchowski (19.08.1987, 180cm/75kg) jest wychowankiem Agrykoli Warszawa, kilka sezonów spędził w Legii Warszawa, gdzie też zadebiutował w ekstraklasie. W najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej wystąpił w 30 meczach i zdobył 5 bramek, najczęściej natomiast grał w 1 lidze. Tu zanotował 165 występów i 43 gole.

W tym sezonie występował w drugoligowej Pogoni Siedlce, gdzie w 25 meczach zdobył 13 bramek. Ostatnie trafienie zanotował w minioną środę w meczu Resovia – Pogoń 1:3. Po tym spotkaniu rozwiązał swój kontrakt w Siedlcach i jako wolny zawodnik związał się z PGE FKS Stalą Mielec do końca przyszłego sezonu. W Mielcu będzie występował z numerem 19 na koszulce.

Do Stalowców Paluchowski dołączył dzisiaj w Siedlcach, gdzie zespół z Mielca trenował w drodze na mecz Fortuna 1 Ligi w Suwałkach. Formalnie będzie mógł zagrać przeciw Wigrom.

Zobacz też...