W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

PGE FKS Stal Mielec wchodzi na rynek transferowy [VIDEO]

Transfer #1. Marcin Budziński został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. Z naszym klubem związał się rocznym kontraktem.

Marcin Budziński (ur. 6 lipca 1990 r.) będzie z pewnością jednym z bardziej doświadczonych zawodników w mieleckiej szatni. Do tej pory wystąpił w 216 meczach ekstraklasy. Zdecydowaną większość z nich zagrał w barwach Cracovii (147 spotkań i 23 gole), ale w swoim CV ma również kilka lat występów w Arce Gdynia. To właśnie w Gdyni zaliczył swój debiut na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W obu tych klubach grał również na poziomie pierwszej ligi.

Na swoim koncie ma również krótki epizod w Radomiaku Radom oraz bardzo ciekawy pobyt w ekstraklasie Australii.

W sezonie 2017/18 w barwach Melbourne City FC zagrał w 17 meczach, w których zdobył 5 bramek i zaliczył jedną asystę.

Łącznie w swojej karierze zagrał w 295 meczach ligowych (na szczeblu ekstraklasy i pierwszej ligi) i pucharowych. Zdobył w nich 35 bramek i zaliczył 32 asysty.

W Mielcu podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia. – Bardzo cieszę się, że trafiłem do Stali, że wróciłem do PKO BP Ekstraklasy – mówi Marcin Budziński.

Za Marcinem już pierwszy mecz w barwach PGE FKS Stali. W sobotę zagrał w przegranym (2:3) sparingu z Wisłą Kraków. – W klubie bardzo mi się podoba. Szatnia bardzo dobrze mnie przyjęła, szybko złapaliśmy wspólny język, też kilku chłopaków już wcześniej znałem. Tym bardziej myślę, że z każdym dniem będziemy się zgrywać coraz lepiej – dodał.

Pozyskanie Marcina Budzińskiego jest naszym pierwszym transferem do klubu w tym okienku transferowym.

Stalmielec.com

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa