Informacje Sport

PGNiG Superliga: Ciężki mecz Stali z Zagłębiem

Zagłębie Lubin po wyrównanym meczu 1. kolejki PGNiG Superligi pokonało na własnym parkiecie Handball Stal Mielec 25:23 (13:12).

Drużyna z Lubina do niedzielnego spotkania z Handballem Stalą Mielec przystępowała w roli faworyta. Początek starcia miał nad wyraz wyrównany przebieg, a po 14 minutach to mielczanie prowadzili 8:5. Po minutowej przerwie trenera Miedziowych gospodarze szybko wyrównali stan rywalizacji i odskoczyli rywalom na kilka bramek. Gra bramkarza Stali, który obronił trzy rzuty karne wykonywane przez Zagłębie, warte jest odnotowania. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lubinian 13:12.

W drugiej połowie dominowali Miedziowi, którzy w końcówce spotkania odskoczyli rywalom na cztery bramki.

Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 25:23 (13:12)

Zagłębie: Bartosik, Byczek – Stankiewicz 2, Moryń 4, Gębala 2, Sroczyk 3, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos, Bogacz 5, Kupiec, Drozdalski, Adamski, Iskra, Bekisz 4, Chychykalo 4. Trener Jarosław Hipner.

Stal: Dekarz, Procho – Wilk 1, Monczka 4, Sobut 1, Ruhnke, Nowak, Pribanić 3, Graczyk, Valyntsau 4, Smolikau 3, Chodara 1, Adamczuk, Petrović 2, Ivanović 1, Krupa 3. Trener Rafał Gliński.