W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

PGNiG zakończyło wiercenie otworu rozpoznawczego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakończyło wiercenie otworu rozpoznawczego Korzeniówek-2K na złożach w obszarze Mielec – Bojanów, jest to kolejny odwiert, który pozwoli na dodatkowe wydobycie 24 mln m3 gazu ziemnego rocznie.

Odwiert Korzeniówek-2K powstał w pobliżu miejscowości Pustków. Inauguracja prac rozpoczęła się w 2017 r., odwiercając otwór Korzeniówek-1K. Według szacunków PGNiG, roczne wydobycie gazu z odwiertu Korzeniówek-2K wyniesie 17,4 mln m3, a Korzeniówek-1K – 6,6 mln m3.

Odwierty zasilą Kopalnie Gazu Ziemnego Pilzno. 

Dzięki tym wynikom gazowych odwiertów na Podkarpaciu potwierdza się teza, że region nasz jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju, a tutejsze wydobycie odgrywa bardzo ważną rolę w strategii dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego.

Jak przekazują władze PGNiG dzięki realizacji kolejnych zaplanowanych odwiertów oraz zastosowaniu najnowocześniejszych narzędzi cyfrowych w procesie eksploatacji złóż, w ciągu najbliższych lat zwiększy się poziom krajowego wydobycia gazu ziemnego.

Wg. PGNiG

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa