Pięć bramek na stadionie przy ulicy Solskiego. PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice 3 : 2 [FOTO, VIDEO]

Dziś był mecz, w którym prawdopodobnie ze stadionu na Solskiego jeden z braci Żyro musi zejść pokonany. Na szczęście smutny zszedł Michał, co po jego odejściu ze Stali wskazuje tylko na ironie losu.

Pierwsza połowa była raczej wyrównana, ale po bramce Domańskiego z karnego goście często przebywali na naszej połowie.

W 13 minucie doszło do ekscesów na trybunach od strony Solskiego, w ruch poszły barierki, doszło do rękoczynów. Według kibiców z tzw. młyna była to odpowiedz na użycie gazu przez ochronę przed meczem podczas wejścia na stadion. Pod stadion dotarły posiłki policji, która analizuje monitoring z prawie 100 kamer.

W 54 minucie obie drużyny zdobyły po bramce. Jednak w końcówce wg nas najlepszy na boisku Mateusz Mak strzelił swoją dzisiaj 2 bramkę na 3:2. Nerwowa końcówka spotkania nie zmieniła na szczęście wyniku. Pierwsze zwycięstwo naszej drużyny w Ekstraklasie po 24 latach stało się faktem.

Bramki:
1:0 – 21 min – 7. Maciej Domański (k)
1:1 – 49 min – 11. Michał Żyro
1:2 – 54 min – 16. Dominik Steczyk
2:2 – 55 min – 10. Mateusz Mak
3:2 – 80 min – 10. Mateusz Mak

STAL: 13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro (41′ 15. Wojciech Błyszko), 6. Marcin Flis (72′ 44. Martin Sus), 7. Maciej Domański (81′ 96. Robert Dadok), 8. Maciej Urbańczyk, 9. Andreja Prokić (72′ 98. Paweł Tomczyk), 10. Mateusz Mak, 14. Kamil Kościelny, 20. Grzegorz Tomasiewicz (81′ 27. Damian Pawłowski), 21. Mateusz Matras, 23. Krystian Getinger (c)
REZERWOWI: 1. Michał Gliwa – 15. Wojciech Błyszko, 19. Kacper Sadłocha, 27. Damian Pawłowski, 44. Martin Sus, 77. Jakub Wróbel, 96. Robert Dadok, 98. Paweł Tomczyk, 99. Łukasz Zjawiński
Trener: Dariusz Skrzypczak

PIAST: 26. Frantisek Plach – 2. Mikkel Andersen, 3. Tomasz Jodłowiec (35′ 18. Patryk Sokołowski), 4. Jakub Czerwiński, 5. Tomas Huk, 10. Kristopher Vida, 11. Michał Żyro, 14. Jakub Holubek (84′ 7. Tiago Alves), 16. Dominik Steczyk (77′ 77. Arkadiusz Pyrka), 17. Patryk Lipski, 20. Martin Konczkowski (84′ 28. Bartosz Rymaniak)
REZERWOWI: 33.Karol Szymański – 7. Tiago Alves, 18. Patryk Sokołowski, 19. Sebastian Milewski, 22. Tomasz Mokwa, 23. Javier Ajenjo Hyjek, 28. Bartosz Rymaniak, 77. Arkadiusz Pyrka, 99. Karol Stanek
Trener: Tomasz Fornalik

Żółta kartka:
26 min – 20. Martin Konczkowski
90+2 min – 4. Jakub Czerwiński

Sędzia: Jarosław Przybył
Widzów: 3420

„Wokół meczu” – Materiał VIDEO z historycznego zwycięstwa PGE FKS Stal Mielec w Ekstraklasie