W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Sport

Pięć medali juniorów LKS Stal Mielec w Mistrzostwach Polski! [FOTO]

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu w ciągu trzydniowych 74. PZLA Mistrzostw Polski U20 w Lekkiej Atletyce rywalizowali o medale juniorzy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

W zawodach zmierzyło się ponad 630 zawodników w kategorii do lat 20 z blisko 200 klubów. 

Mistrzostwa były bardzo udane za sprawą 5 medali jakie przypadły w udziale 6-osobowej reprezentacji z Mielca. W klasyfikacji medalowej LKS Stal Mielec zajął bardzo wysokie 9 miejsce, zaś w klasyfikacji punktowej miejsce 14 na 159 sklasyfikowanych klubów.

Pierwszy dzień mistrzostw to bardzo dobry występ Alicji Struzik, która w biegu eliminacyjnym na 100m zajęła pierwsze miejsce z czasem 12.09 i bez problemu zakwalifikowała się do popołudniowej rywalizacji. W finale podopieczna Trenera Torby wykręciła świetny wynik 11.94 i sięgnęła po srebrny krążek. Bieg wygrała bezkonkurencyjna Pia Skrzyszowska z AZS AWF Warszawa – 11.58, a trzecie miejsce zajęła Adriana Gąsior – 11.94 (MLKS Echo Twardogóra).  

Drugi dzień zawodów to dla mieleckich zawodników jeden finał i cztery eliminacje. W sesji porannej rozegrano konkurencję chodu na 10 000m w której Anna Zdziebło (trenerka Marzena Kulig) wywalczyła brązowy medal z czasem 55:02.42. 

Bez problemów do ścisłych finałów zakwalifikowali się Dawid Piłat w rzucie młotem, Kamil Wąż w trójskoku, oraz Alicja Struzik w biegu na 200m. Niestety z konkursu trójskoku odpadła Gabriela Torba, która od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją stopy. Odległość 10.95 metrów wystarczyła na zajęcie 14 lokaty.

Trzeci dzień mistrzostw to trzy medale dla mielczan. Alicja Struzik dołożyła do swojej kolekcji medal brązowy. 200m pokonała w czasie 24.67, uznając wyższość Nikoli Horowskiej z Nadodrza Powodowo- 24.31 i Judyty Zwolińskiej z KKS Victorii Stalowej Woli – 24.61.

Słodko-gorzkie srebro wywalczył Kamil Waż w trójskoku z rezultatem 14.78 metrów. Mielczanin prowadził przez większą część konkursu. W ostatniej próbie finału zwycięstwo odebrał mu zawodnik z Nowego Miasta Lubawskiego oddając rewelacyjny skok na odległość 15.17 metrów. Trzecie miejsce zajął Cetlicer Filip – 14.73m.

Dawid Piłat udowodnił że jest najlepszym młociarzem w swojej kategorii wiekowej. Posyłając młot na odległość 72.83 metra potwierdził swoją dominację. Jego największy rywal Ratajczyk Tomasz z MUKS Park Zduńskiej Woli zajął drugą lokatę z wynikiem 71. 32, miejsce trzecie wywalczył Misiaszek Paweł (LLKS Pomorze Stargard) – 68.57m.

Już za tydzień w Karpaczu, w barwach Reprezentacji Polski trójka medalistów (Dawid Piłat, Alicja Struzik i Kamil Wąż) weźmie udział w Meczu Międzypaństwowym Juniorów Polska – Czechy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa