Slider
Image default
Kultura i nauka

Pięciolecie Jadernówki

Wrzesień zapowiada się w „Jadernówce” wyjątkowo interesująco, a to za sprawą małego jubileuszu. We wrześniu 2011 roku – czyli pięć lat temu – „Jadernówka” została oddana do użytku po generalnym remoncie, zyskując kolejne, nowe życie. Chcąc uczcić to małe święto przygotowaliśmy trzy wydarzenia kulturalne: wystawę, koncert i wieczór autorski.
 
 

 
1. W czwartek 8 września o godzinie 18.oo  zapraszamy na otwarcie wystawy „EDWARD HARTWIG FOTOGRAFIA” –  to wyjątkowa prezentacja najbardziej znanego polskiego fotografika w powojennej Polsce, jednego z nielicznych polskich fotografików wymienianego w opracowaniach obcojęzycznych dotyczących historii fotografii.
Artysta wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na wystawach krajowych i zagranicznych, członek  honorowy FIAP, współzałożyciel Związku Polskich Artystów Fotografików, laureat Medalu Miasta Paryża, w swej twórczości wszechstronny i wybitny.
 
Ekspozycja prezentować będzie przekrój twórczości Hartwiga – realizm, postimpresjonizm, abstrakcjonizm, fotografia czarno-biała i barwna. Możliwość pokazania  twórczości Edwarda Hartwiga w naszej galerii to niewątpliwie wielki zaszczyt i wydarzenie artystyczne. 80 fotografii prezentowanych na wystawie pochodzi ze zbiorów prywatnych córki artysty, pani Danuty Saulewicz z Warszawy.
 
 
unnamed (4)
 
 
2. W piątek 9 września o godzinie 20.oo na naszej kameralnej scenie wystąpi trio HARD TIMES z Krakowa. Na stronie internetowej zespołu możemy przeczytać: „Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia.
Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Są zapraszani na międzynarodowe festiwale, bo nikt wcześniej nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą.
Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl.”
Zapraszamy na koncert – wstęp wolny.
 
 
unnamed (3)
 
 
 
3. W ostatni piątek września, 30 o godzinie 18.oo zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Opowieści muzealne. Tym razem naszym gościem będzie historyk sztuki i krytyk sztuki, Marek Grygiel, znawca twórczości Edwarda Hartwiga, kurator wielu wystaw fotograficznych, między innymi  Zbigniewa DłubakaAnnie LeibovitzSebastião Salgado. Marek Grygiel przedstawi swoją opowieść  „Edward Hartwig – Intuicja nowoczesności” połączoną z prezentacją multimedialną.
Serdecznie zapraszamy.
 
 
 
unnamed (2)
 
 
 
 
 
 
Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja