W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Pięciolecie Jadernówki

Wrzesień zapowiada się w „Jadernówce” wyjątkowo interesująco, a to za sprawą małego jubileuszu. We wrześniu 2011 roku – czyli pięć lat temu – „Jadernówka” została oddana do użytku po generalnym remoncie, zyskując kolejne, nowe życie. Chcąc uczcić to małe święto przygotowaliśmy trzy wydarzenia kulturalne: wystawę, koncert i wieczór autorski.
 
 

 
1. W czwartek 8 września o godzinie 18.oo  zapraszamy na otwarcie wystawy „EDWARD HARTWIG FOTOGRAFIA” –  to wyjątkowa prezentacja najbardziej znanego polskiego fotografika w powojennej Polsce, jednego z nielicznych polskich fotografików wymienianego w opracowaniach obcojęzycznych dotyczących historii fotografii.
Artysta wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na wystawach krajowych i zagranicznych, członek  honorowy FIAP, współzałożyciel Związku Polskich Artystów Fotografików, laureat Medalu Miasta Paryża, w swej twórczości wszechstronny i wybitny.
 
Ekspozycja prezentować będzie przekrój twórczości Hartwiga – realizm, postimpresjonizm, abstrakcjonizm, fotografia czarno-biała i barwna. Możliwość pokazania  twórczości Edwarda Hartwiga w naszej galerii to niewątpliwie wielki zaszczyt i wydarzenie artystyczne. 80 fotografii prezentowanych na wystawie pochodzi ze zbiorów prywatnych córki artysty, pani Danuty Saulewicz z Warszawy.
 
 
unnamed (4)
 
 
2. W piątek 9 września o godzinie 20.oo na naszej kameralnej scenie wystąpi trio HARD TIMES z Krakowa. Na stronie internetowej zespołu możemy przeczytać: „Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia.
Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Są zapraszani na międzynarodowe festiwale, bo nikt wcześniej nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą.
Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl.”
Zapraszamy na koncert – wstęp wolny.
 
 
unnamed (3)
 
 
 
3. W ostatni piątek września, 30 o godzinie 18.oo zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Opowieści muzealne. Tym razem naszym gościem będzie historyk sztuki i krytyk sztuki, Marek Grygiel, znawca twórczości Edwarda Hartwiga, kurator wielu wystaw fotograficznych, między innymi  Zbigniewa DłubakaAnnie LeibovitzSebastião Salgado. Marek Grygiel przedstawi swoją opowieść  „Edward Hartwig – Intuicja nowoczesności” połączoną z prezentacją multimedialną.
Serdecznie zapraszamy.
 
 
 
unnamed (2)
 
 
 
 
 
 
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa